Bu Makale
558 Tekil
Görüntülendi.
22 YIL ÖNCE 15 OCAK 1999'DA SIRPLAR KOSOVA, RAÇAK'TA ARNAVUTLARA KATLİAM (SOYKIRIM) YAPTI

22 YIL ÖNCE 15 OCAK 1999'DA SIRPLAR KOSOVA, RAÇAK'TA ARNAVUTLARA KATLİAM (SOYKIRIM) YAPTI


 


Reçak Katliamı: 15 Ocak 1999'da Kosova, Reçak köyünde Sırp güvenlik güçleri yaptıkları baskın sonucu 45 masum, sivil Kosovalı Arnavut'u öldürdü.

 

1999 YILI ARNAVUT SOYKIRIMI'NDA 13.000 KARDEŞİMİZ ŞEHİT EDİLMİŞTİ.

İnsanın aklı almıyor ! 200 yıldır Soykırım üretim merkezi haline gelmiş olan Sırp Ortodoks Kilisesi (SPC) ve ırkçı Sırp milliyetçiliği, Arnavutların da Sırp olduklarını iddia ediyorlar !?

Arnavutların yaşadığı Kosova ile bugünkü Doğu Karadağ ve de Kuzey Arnavutluk'un kendilerine göre Sırp toprağı olduğunu ve hayali büyük Sırbistan'a eklenmeleri gerektiğini savunarak Avrupa'nın ortasında resmen faşizmi yaşatıyorlar.

Bunu gerçekleştirmek için de sözde Hristiyanlığa, Slav ırkına ve Sırp halkına ihanet etme bahanesi ile komşu halklara katliamlar, soykırım yapmayı kendilerinde hak görüyorlar.

Gerçekte ırkçı Sırplar için ne din ne de milliyetin bir önemi yok. Onlar için önemli olan topraklar ve sözde büyük Sırbistan. Eğer din önemli olsaydı yine Hritiyan olan Hırvatlar ile savaşarak karşılıklı birbirlerine katliamlar ve Vukovar savaşı (1991) ile Jasenovac toplama kampı (1941-1945) gibi yerlerde de henüz kabul edilmemiş soykırımlar yaptılar. Milliyetin de önemli olmadığı hem ikinci dünya savaşında öldürdükleri binlerce Sırp Partizandan ve Bosna işgal saldırılanda da Boşnak Ordusu'ndaki görev yapmış Sırp general, subay ve askerlerden anlaşılıyor. Mesele Sırp faşizmi ve faşist Sırp zihniyetidir. Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×