Bu Makale
822 Tekil
Görüntülendi.
Adaleti Sevmeyenlere İlk Uyarı Başarıldı
Bir taraftan Ramazan ve Bayram devamında Adalet yürüyüşleri ile nerdeyse tüm gündemimi oluşturan süreçte kafamı toplayıp bir türlü yazmaya fırsat bulamamıştım. Biraz önce Maltepe Adalet Mitinginden eve döndüm ve sıcağı sıcağına yorgunda olsam tekrar klavyeye sarıldım.

Zira bu geçen süreçlerde CHP Dünya’da ender rastlanacak o kadar muazzam bir organizasyona hemde hiçbir fiyasko vermeden imzasını atmıştıki bu gururu biran evvel kaleme almadan uyuyamazdım.

Adalet yürüyüşü ve mitinginde emeği geçen tüm CHP örgütüne teşekkür ediyor ve Genel Başkanından, Yöneticisinden, en tabandaki sade bir üyesine kadar aşk olsun size be örgütüm diyor ve partimle her zaman olduğu gibi bir kez daha gurur duyuyorum.

Bu yürüyüş etkinliği gerek iktidar partisi ve yandaşı diğer partiler, gerekse partiiçi bir kısım onun bunun adamı satılık kalemşörlerin her türlü aşağılama, provoke ve pasifize etme girişimlerine rağmen sonunda onlarıda (tabiki yüzleri varsa) utandıracak bir şekilde hiçbir problem çıkmadan başarılmıştır.

Bugüne kadar Genel Başkanımız ve Merkez Yönetimlerini geçmiş seçimler öncesi AKP’ye karşı yapılan hatalı politikalar ile yanlış aday tercihleri nedeniyle birçok partilimiz gibi yapıcı olarak eleştirilerde bulunmuştum. Yenikapı Mitingine Sn.Genel Başkanın katılımı dahil nerdeyse hepsindede haklı çıkmıştım. Ancak bu defa başta Sn.Kılıçdaroğlu ile tüm Yönetim kademesini yürekten tebrik ediyor ve alkışlıyorum. Aynen Referandum gibi bu işide başarıyla tamamladılar.

Tabiki bunlada kalmıyor hiçbir ayrımcılığa taviz vermeden, provokasyonlara gelmeden Sn. Genel Başkan ve Yönetim Kadrosunun tüm talimatlarına uyarak, işini, gücünü, tatilini, hastasını bir tarafa bırakarak yolları onbinlerle ve Maltepe miting alanını yüzbinlerle dolduran ve katılamasalar bile desteklerini esirgemeyen milyonlarca adalet, hak, hukuk ve özgürlük özlemlilerinide kutluyorum. 

Bu yıllardır her platformda dile getirdiğim, özlediğim ve beklediğim CHP örgütünün birlik ve beraberliğinden kaynaklanan bir zaferdir.

Bana göre Sn.Kılıçdaroğlu’nun milad olarak referandum süreci ile başlayan başarılı “Liderlik” ve “birleştiricilik” performans grafiği Adalet yürüyüşü ile devam etmiştir. Artık iki yüzlü ve sahtekar politikacılar karşısındaki dürüstlüğünden kaynaklanan acemiliğini üzerinden atmış, gerçekleri görmüş, tecrübe kazanmış, kendisini bürokratlıktan soyutlamış tam anlamıyla politikacı herşeyden ötede dahada önemlisi “Siyasi Liderlik” gömleğini giymiştir. 

Örneğin; geçenlerde o yorgunluk üzerine kendisine Nagehan Alçı gibi provokatör bir gazetecinin sorduğu “Feto’cularda yürüyüşe katılabilir mi?” sorusuna verdiği “Tabiki Adaletle sorununuz varsa sizde katılabilirsiniz”derin anlamlar içeren espritüel cevabı bugün yılların politikacılarına taş çıkarırcasına bir cevaptır. Bunu duyunca aklıma yılların politikacıları rahmetli Demirel ve Erbakan gelmişti. Onlarında bu tür tarihe geçecek cevapları vardı.

Referandum öncesinde başlayan bu birlik ve beraberliğin ilerde örgütler içindede devam etmesini diliyorum.

Peki bundan sonra ne olacaktır? 

Tabiki tüm bu güzel şeylerden sonra hemen Adalet yerine oturacak, hak, hukuk işleyecek, haksızca içerde tutulanlar salınacak diye beklenmemelidir. Zira karşımızda demokrasiden hiç anlamayan, bazıları anlasalar bile demokrasi işlerine gelmeyen böyle bir zihniyet varken hiçte kolay değildir. Ancak herşeye rağmen bu çok önemli bir sürecin başlangıcıdır. Halkımız her türlü yanlışlar karşısında Anayasal hakkı olan yollara inmeye alışmıştır. Artık Adalet ve Demokrasiden geri dönüş yoktur. Bundan sonra Yurttaşlarımızın baskılar sayesinde evlerine kapanıp, hak ve özgürlükten vazgeçecek halleri yoktur. 

AKP Hükümeti bundan sonra yoğurdu üfleyerek yiyecektir. Dış siyasette kredi limitleri dolmuştur. Halk nezdindede hatta kendisine oy veren birçok oydaşları arasındada kredileri tükenmek üzeredir. Zaten yürüyüşlerde kendi oy kalelerindede bunlar görüldü. Ya bu Ülkede bir şekilde Adaleti sağlayacaklar, her türlü ayrımcılıktan vazgeçerek özgürlük ve demokrasi için gerkeni yapacaklar, Anamuhalefet ile işbirliğine giderek uyarılarına kulak verecekler yada tamamen biteceklerdir.

Son olarak 21 gün boyunca gece gündüz demeden özveriyle çalışan, bizlerden her türlü yardım ve hoşgörüyü esirgemeyen güvenlik güçlerimizede minnettar olduğumuzu söylemeden geçemeyeceğim. Onlarda içimizden çıkmış, hepimizin birer parçaları olduklarını unutmadılar. Taraflı/tarafsız hepimizden başarılı not aldılar.

Tekrar Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşlarının hakettiği “Adalet, Hak, Hukuk, Özgürlük” diyorum.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×