Bu Makale
781 Tekil
Görüntülendi.
ATATÜRK’ÜN KURDUĞU PARTİNİN İL BAŞKANI “ATATÜRK” DEMEZMİŞ!

 

ATATÜRK’ÜN KURDUĞU PARTİNİN İL BAŞKANI “ATATÜRK” DEMEZMİŞ!

 

İnternet ortamında yapılan Taksim Toplantıları'nın onur konuğu olan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na sorulan bir soru üzerine bakın neler söylemiş.

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, Eski TBMM Başkanvekili Uluç Gürkan'ın, Kaftancıoğlu’na ”Atatürk adını kullanmamak tercihiniz mi?” diye sorması üzerine Kaftancıoğlu da, “Kişilerin isimlerinden söz ederken, belirli alışkanlıklarla bunların özel atıflarla kategorize edilmesine karşıyım. Yıllardır kullandığım gibi bu şekilde ifade etmek, kendimi ait hissettiğim bir ifade olduğu için tercih ediyorum,” diye yanıt veriyor.

 

ATATÜRK’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “ATATÜRK” demiyormuş.

 

Peki! Ne diyormuş? ATATÜRK’ün kurduğu partinin İstanbul İl başkanı Kaftancıoğlu, "Ben 'Atatürk değil, Gazi Mustafa Kemal derim," diye ifade etmiş.

 

İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’na İl Başkanlığını yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüzüğünün birinci maddesini hatırlatmak istiyorum.

 

İŞTE O MADDE!

C.H.P. TÜZÜĞÜ ESASLAR Madde 1 — Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetçi, Milliyetçi, Halkçı, Devletçi, Lâik ve Devrimci siyasî bir kuruluştur. Kurucusu ve ebedî Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’tür. Merkezi Ankara’dadır.

 

Aynen, tüzükten kes, kopyala ve yapıştır yaptım.

 

Ne kadar acı bir olay CHP İstanbul İl Başkanı tüzükte yazmasına rağmen “ATATÜRK” diyemiyor! Bu davranış CHP’lilerin içini acıtıyor!

 

Aslında bu açıklamadan şunu mu anlamalıyız? “ATATÜRK” demek beni rahatsız ediyor. Ben ve benim gibi ATATÜRK sevdalıları öyle anlıyor sayın il başkanı.

İşgal ettiğiniz o koltuktan derhal istifa etmelisiniz.

Tabi yalnız siz değil sizin gibi ATATÜRK ismine karşı olanlar yani ekibiniz. 10 Aralık hareketinde yer alan herkes

 

Yazıklar olsun…

 

Tabi CHP içerisinde yalnız bu il başkanı değil, hafızalarınızı zorlayın biraz. 10 ARALIK hareketi olarak lanse edilen ekipte kimler var? Bu hareketi SAROS’un desteklediği yazılıyor çiziliyor.

CHP’den cılız da olsa bazı milletvekilleri cesur çıkmış, İstanbul İl Başkanı’nı sosyal medya paylaşımları ile eleştirmişler o vekilleri yürekten kutluyorum.

 

Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na ve SAROS destekli olduğu, amacının Cumhuriyet Halk Partisi’ni ele geçirmek olduğu söylenen 10 ARALIK hareketine destek veren ve şu anda parti yönetiminde olan kişilerle ilgili ne gibi yaptırımlarda bulunacak ya da bulunmayacak mı?

 

Bir başka merak konusu da il başkanını kınayan açıklamalar yapan milletvekilleri ve parti üyelerine mi ceza kesilecek? Yoksa! Eleştiri yapan milletvekilleri görebildiğim kadarı ile İzmirli. Her zaman söylüyoruz, İzmir Atatürk ve Cumhuriyet aşığı bir kent.

 

Ben de Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olarak İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu kınıyorum. Türkiye’yi yoktan var eden Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni kuran, Kurucu Genel Başkan Mustafa Kemal ATATÜRK adını kullanmamasını kınıyorum.

 

Son olarak, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bir sözünü Canan Hanım’a hatırlatmak isterim.

 

 

''BENİM İKİ BÜYÜK ESERİM VAR;

BİRİ TÜRKİYE CUMHURİYET'İ DİĞERİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ'dir.''

M.Kemal ATATÜRK

 

Sağlıcakla kalın

                                

                               

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mustafa tan 2 ay önce

Nedenini niçinini anlamam hiçbir karşı tezi de mantıklı bulmam bu ülkeyi Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşları inşa etmiş ve kurmuştur Canan hanımı çok seviyor başarılı buluyor ama bu konuda ki hassasiyetimi göz ardı etmemesini rica ediyorum Dünyada başka ATATÜRK yok neyini söylemiyorsun