Mesiç: Coviç ve Dodik ikiz kardeşler

Ayrıca Sırbistan'da Miloseviç'in savaşa girmesinden değil, savaşı kazanmamasından dolayı pişmanlık olduğunu söyledi. "Bölgemizin ve sonra diğerlerine yansıyan sorunu, Yugoslavya'nın dağıldığı dönemdeki savaştan sonra savaşı başlatan Sırbistan'ın savaştan sonra arınma yaşamadığı ve Sırbistan'da iktidara gelenlerin Miloseviç'e karşı olmadıklarıdır. çünkü savaşa gitti, ama savaşı kazanmadığı için ve bütün sorunumuz bu, "dedi. "Öte yandan, Tudjman döneminde var olan iyi ilişkileri sürdüren, Bosna'yı Miloseviç ile birlikte yeniden bölen Hırvatistan var ve şimdi de dünyanın Bosna'yı yeniden bölme zamanının geldiğini düşünen ardıllarınız var. . o zaman Sırp siyasetinin çok agresif olduğu Kosova'nın tanınmaması var. Kosova teknik bir konu ve bir yanılsamadır, ancak Karadağ'ı Sırbistan ile ilişkiye döndürmek için de girişimlerimiz var. Mesiç, "Her şeyi denediler ve şimdi Karadağ'da kurulan ilişkileri dini düzeyde bozmaya karar verdiler."

 

Tüm bunların kendisine geçici gibi göründüğünü, ancak bölgemizde büyük bir tedirginlik yaratıyor.

Ayrıca, Avrupa Birliği'nin bazı iç sorunlarını çözmediği için bundan büyük ölçüde sorumlu olduğunu belirterek şöyle devam etti, "Para politikası meselesini çözmedi, üyelerinin mutabık kalınan bir sistem haline getirmeleri, kurumlar meselesini çözmediler çünkü AB'nin bugün vizyon sahibi bir lideri yok. İşleri devam ettiren ama bir çıkış yolu sunmayan yetkilileriniz var. AB üyesi olmayan ülkeleri en kısa sürede AB'ye katılmak için geri çekecek liderlere sahip değiliz" dedi.

Mesiç sözlerini şöyle sürdürdü, sorunun bir yandan AB'ye girmesi gerekenlerin hevesinin kaybolması, diğer yandan katılmanın yorgunluğu olduğunu söylüyor.

"Açıkçası, bu liderler Avrupa'nın kaderinin birleşmede olduğunu ve AB'nin genişlemesini Avrupa Birliği ve dünya siyaseti aleyhine durduracak tüm bu kısıtlamanın olduğunu bilmiyorlar, çünkü bu büyük bir AB fikridir. AB'nin sınırları açması, Avrupa'yı büyük bir oyuncu haline getirmesi için." Ama ancak birleşmiş ve birleşmiş bir Avrupa'nın tamamı savaşı siyasi bir araç olarak dışlarsa, çünkü Avrupa'daki tüm saldırganlar her zaman görünüşte kendi ulusal azınlığını korumaya gittiler. Her millet ortak bir kolordu içinde yaşayacak ve sınırlar bir engel teşkil etmeyecektir. Mesiç, "Bütün saldırganlar hile yaptı ve bölgede bunun için savaştı."

 

Kaynak: N1 BIH

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163