TMBH PARTİSİNE GÖRE VMRO-DPMNE'YE DESTEK VERMEYEN TÜRKLER ŞUURSUZ, BİLNÇSİZ SİYASİ KÜLTÜRÜ YOK

ÜSKÜP-K.MAKEDONYA- Remzi CANOVA- Değerli dostlar, dün Makedonya'da yerel seçimlerin ikinci turu gerçekleşti. İlk turda olduğu gibi, ikinci turda da ana muhalefet partisi olan VMRO-DPMNE partisi ve bu partiyle hareket eden bir dizi daha küçük partiler, iktidarı hezimete uğratmıştır.

 

Adını ve geleneğini, Osmanlı döneminde, Osmanlılara karşı başkaldıran ve birçoklarına göre bir terör örgütü olan VMRO, (İÇ MAKEDON DEVRİMCİ ÖRGÜTÜ) bugün buna - DPMNE eklemesi yaparak ( MAKEDON MİLLİ BİRLİK DEMOKRAT PARTİSİ) maalesef bir siyasi meşruluk sağlamıştır. İşte bu partinin önderliğinde birçok daha küçük partiler de yer almıştır bu seçimlerde. Bunların arasında Başkan Erdoğan Saraç'ın TMBH partisi de yer almaktadır! Bu yüzden de bu blokun bu yerel seçimlerinde elde etmiş olduğu zaferine elbette ki bütün koalisyon üyeleri sevinmiştir.

 

İşte bu münasebetle TMBH Partisi Başkan Erdoğan Saraç'ın imzasını taşıyan, kamuoyuna bir bildiri yayınlamıştır. Bu bildiride diğerleri arasında şu cümlelere de yer verilmiştir :

VATANDAŞLARIMIZIN EZİCİ ÇOĞUNLUĞU İLK TURDA ORTAYA KOYDUĞU İRADESİNİN İKİNCİ TURDA DA DEVAM ETMİŞTİR. HÜKÜMETİN VE ORTAKLARININ KULLANDIĞI KARA PROPAGANDA,BASKI, RÜŞFET,TEHDİT VE HUKUKA SAYGISIZLIK,PARA KARŞILIĞINDA OY SATIN ALMAK GİBİ ALİ CENGİZ OYUNLARINA,ŞUURLU,BİLİNÇLİ VE SİYASİ KÜLTÜRÜ YÜKSEK OLAN SOYDAŞLARIMIZ VE VATANDAŞLARIMIZ DUR DEMİŞİR".

 

Buna göre, TMBH ve Başkan Saraç'ın görüşüne göre bu yerel seçimlerde VMRO-DPMNE partisinin adayını oylarıyla desteklememiş olan Türkler, şuursuz, bilinçsiz ve siyasi kültürü olmayan (yüksek olmayan) Türklerdir. TMBH ve Başkanı Erdoğan Saraç'ın ülkedeki Türkler arasında böyle ayrım yapması kabul edilecek gibi değildir.

 

Bu yerel seçimlerde zafer elde etmiş olan VMRO-DPMNE ve koalisyon ortakları zafer nidaları atarken, Sayın Erdoğan Saraç'ta bu zaferin sarhoşluğu içinde olacak ki, bu bildiriyle ülkedeki bir bölüm Türklere böyle bir hakaret yapmıştır.

 

Hiçbir eleştiriye tahammülü olmayan TMBH partisi ve Başkanı, biliyorum beni iktidarın sözlüğüne soyunmakla suçlayacaktır. Varsın suçlasın, canı sağolsun. Ancak kendisine iki çift sözüm var. Sayın Saraç, izin verin sizden farklı düşünenler de olsun. Bunu içinize sindirin bir kez. 


Haber: Resmiz Canova
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163