Bu Makale
61 Tekil
Görüntülendi.
BİHAÇ, GENERAL DUDAKOVİÇ'İN ELİNDE İDİ VE DUDAKOVİÇ'İ ORADAN TANRI BİLE ÇIKARAMAZDI!

SIRP GENERALİ MANOLYO MİLOVANOVİÇ: İŞBİRLİKÇİMİZ FİKRET ABDİÇ BİHAÇ'I BİZE VERMEYİ TEKLİF EDİYORDU. OYSA BİHAÇ, GENERAL DUDAKOVİÇ'İN ELİNDE İDİ VE DUDAKOVİÇ'İ ORADAN TANRI BİLE ÇIKARAMAZDI!

 

Soykırım mahkumu Bosnalı Sırp Ordusu (VRS) Gen. Kur. Başk. General Ratko Mladiç'in generallerinden Manojlo Milovanović, Bosna Savaşı sırasında işgal edilmiş Bosna Hersek toprakları değişimi konusunda büyük Boşnak haini Firekt Abdic ile yaptığı görüşmeyi basına açıklamıştı.

 "Batı Bosna'da Bosna Hersek Cumhuriyeti'nden ayrılıp, kendi Boşnak devletini kurmak isteyen ve Sırbistan Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç ile Bosnalı Sırp lideri Radovan Karadziç tarafındam desteklenip, taraftarları silahlandırılan Fikret Abdic (babo/baba) bana doğuştan tüccar olduğunu ve bir değil tokuş yapmamızı teklif etmişti.

 

Kuşatma altında tuttuğumuz Boşnak bölgelerini ele geçirdikten sonra değiştiremek istediğini söyledi. Bana Batı Bosna'nın merkezi olan Bihaç şehrinin de içinde okduğu bölgeyi teklif etti, karşılığında bizden kendisine Boşnak kasabası Cazin ve civarını vermemizi istedi.

 


Benim bu şekilde kuşatma altında tuttuğumuz bölgeleri değiştirme yetkim yoktu ve istediği o bölge yani Bihaç şehri ve çevresi zaten benim elimde de değildi. Bosna Hersek Cumhuriyeti Ordusu'nun (ARBİH) 5. Kolordusu ve onun komutanı General Atif Dudakoviç'in kontrolü altında idi. General Dudakoviç ve kolordusunu o bölgeden Tanrı bile hareket ettirilemezken, Bihać'ı ona vermemi nasıl istediğini anlamıyordum."

 


■ Manojlo Milovanović bivši general pukovnik tzv.VRS, imao je dijalog s izdajnikom Firektom Abdićem o razmjeni teritorije.

”Abdić mi je rekao da je trgovac po krvi i da bi mijenjao teritoriju. Ponudio mi je Bihać, a da mi njemo damo Cazin. Nisam imao ovlasti da mijenjam teritoriju, niti je ta teritorija bila moja. Ne razumijem kako je htio da mu dam Bihać, kada Dudakovića ne može ni Bog pomjeriti”.

 

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163