Bu Makale
164 Tekil
Görüntülendi.
BİRİLERİ TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKRILABİLİR Mİ?...

BİRİLERİ TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKRILABİLİR Mİ? ÖRNEĞİN ALMAN VATANDAŞLIĞINA GEÇENLER ÖNCE TÜRK VATADAŞLIĞINDAN ÇIKARILIYOR, SONRA ALMAN VATSNDAŞI OLUYOR !?!

 

Birileri hangi göçmenlerden ve hangi diasporadan söz ediyorlar?

Ne göçmeni? Ne diasporası? Kim göçmen? Kim diaspora? Birileri kim oluyor ki toplumsal ve sosyal konularda fetva veriyor? Ne özellikleri var? Bu birileri bilim insanı mı? Akademisyen mi?

Kim ki 1830'dan 1999 yıllına kadar Balkanlarda can güvenlikleri kalmadığı için katliam ve soykırımlar yüzünden Türkiye'ye kaçıp sığınanlara göçmen diyorsa, biliniz ki bunu söyleyen kimse, Balkanlarda Türk ve Müslüman ahaliye o korkunç kötülükleri yapmış, onları yurtlarından göçürmüş olanlardan pek farkı yoktur! Göçmen ile Göçürülenler /Sürgünler / Kaçkınlar / Sığınmacılar arasındaki farkı ne olduğunu biliyor musunuz?

 

Trabzon'dan, Sivas'tan, Diyarbakır ve diğer şehirlerden İstanbul'a göç yapıldı ama kimse göçütülmedi, sürgün edilmedi. İtalya'dan, İrlanda'dan ve diğer dünya ülkelerinden Amerika, Kanada ve Avusturya'ya göç edilmiştir, Afrika ve Asya'dan da Avrupa'ya da ve hala devam ediyor. Onlardan kimse göçürülmedi kimse sürülmedi. O göç edenlerin küçük istisnalar hariç hiçbiri yurtlarında can güvenliği olmadığı, katliamlar ve soykırımlar yapıldığı için göç etmemiştir.

 

Çoğunlukla doğal afetler, kıtlık, ekonomik zorluklar, iklim değişikliği vs. gibi nedenlerle göç etmişler, göç ettikleri ülke vatandaşı olmuşlar ve de geldikleri ülke halkının diasporası durumuna düşmüşlerdir. Göçenler vatan olarak geldikleri ülkeyi kabul ederler.

 

Balkanlardan Türkiye'ye gelenler, Türkiye'yi vatan olarak görenlerdir ve hiçbiri Türkiye'de kendini Sırbistan, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek, Kosova diasporası olarak görmemiştir. Çünkü kimse kendi vatanında diaspora olamaz.

 

Ne var ki bir cahiller gurubu çıktı ve tüm bilimsel, yasal hatta etnolojik gerçekleri ayakları altına alarak kendilerini çakma Karadağ diasporası ilan ettiler ve çifte vatandaşlık umudu satarak insanları bu hayali diaspora lığa inandırdılar.

 

Ata topraklarından sürgün edilmişleri, göçürülenleri önce göçmen yaptılar sonra diaspora ondan sonra da geriye dönülmez bir şekilde başka bir milletin ferdi yani Karadağlı/Crnogorac yapacaklar ve Türkiye'deki azınlık statüsünde olan Ermeni, Rum ve Yahudilerin durumuna geçirmek isteyeceklerdir ama, geçiremeyecekler, olsa olsa Türk vatandaşlığından çıkarılacaklardır !

Çünkü Türkiye'nin 1923'te imzaladığı Lozan Antlaşması'na göre, resmi olarak sadece Yahudiler, Ermeniler ve Rumlar azınlık statüsüne sahipler. Hala resmi politikaya göre de Türkiye'de sadece Ermeniler, Rumlar ve Museviler azınlık statüsünde kabul ediliyor !!!

 

OYUN ÇOK BÜYÜK. BU YAZDIKLARIMIZ SADECE MADALYONUN GÖRÜNEN YÜZÜ. GÖRÜNMEYEN YÜZÜ İSE ÇOK DAHA VAHİM !!!

KİMSE UNUTMASIN Kİ ÜLKELER ARASI TÜM SİNSİ FAALİYETLER DERNEKLER ÜZERİNDEN YÜRÜTÜLÜR !? 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×