Bu Makale
258 Tekil
Görüntülendi.
BOSNA GİDERSE BİR DAHA GELMEZ!

BOSNA GİDERSE BİR DAHA GELMEZ!

 

Boşnaklar, Avrupa Başkentlerinde her hafta sonu mitingler düzenleyerek, Rusya'yı arkasına alan Bosnalı Sırp lideri Dodik'in Bosna Hersek'i parçalama politikalarına ve olası yeni bir Bosna Savaşına Avrupa ve Dünya kamuoyunun dikkatini çekiyorlar. Türkiye'de ise dünyada en çok Boşnak yaşıyor olmasına rağmen kamuoyunun bu konuya dikkatinin çekilmesi, kamuoyunu bilgilendirmesi ve eski Yugoslavya topraklarında kalıcı barışın sağlanması ve de Bosna Hersek'in bütünlüğünün, bağımsızlığının sağlanması için Cumhurbaşkanımızın Bosna Hersek ve Bosna Sancak dernekleri ile yaptığı toplantı dışında kim ne yapıyor ?

Tarihten ders almayanlar tarihten silinip giderler. Boşnakları dolayısı ile Türklerin son 200 yıllık tarihi bize şunu gösteriyor:

■1830 yılında Sırbistan'a özerklik verildi ve ardından Sırbistan topraklarındaki tüm Türk ve Boşnak varlığı yok edildi.

■1852 yılında Karadağ'a özerklik verildi ve ardından Boşnak şehirleri Nikşiç, Bar, Potgorica ve Herseg Novi'deki tüm Türk ve Boşnak varlığı yok edildi.

■1878 yılında Bosna'nın idaresi Avusturya-Macaristan'a verildi ve Bosna bir daha geri gelmedi.

■1878 yılında iki özerk prenslik Sırbistan ve Karadağ Bağımsız Krallıklara dönüştürüldü ve her iki devlet 1912-1913 Balkan Savaşlarında Boşnak toprağı Sancak'ı işgal ettiler Sancak bugün dahi onların idaresi altına bulunuyor, bir daha geri gelmedi.

■1945 yılında Bosna Hersek toprağı Sutorina, komünist rejim tarafından Karadağ federal devletine verildi ve bir daha geri gelmedi.

■1992-1995 yılları arasında Bağımsız Bosna Hersek Cumhuriyeti'ne Büyük Sırbistan" kurmak amaçlı bir işgal savaşı başlatıldı ve Boşnaklara karşı soykırım yapıldı. Bosna Hersek'in %49 toprağı soykırım yapmış ve soykırım yaptığı mahkemede kabul edilmiş Republika Srpska'nın (RS) idaresine verildi. Şimdi, 2022'de bu toprakların Bosna Hersek'ten koparılıp "Büyük Sırbistan" planı içinde Sırbistan ile birleştirilmesi isteniyor !!!

GİDERSE BİR DAHA GERİ GELMEZ.

GİDERSE BOSNA HERSEK'TE BİTER.

UNUTMAYALIM!

TARİH DER Kİ; TÜRKİYE'NİN SAVUNMASI BOSNA, BİHAÇ'TAN BAŞLAR!!! 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163