CHP BORNOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI İNAL’DAN ÜYESİ OLDUĞU DERNEĞE ZİYARET

CHP BORNOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI İNAL’DAN ÜYESİ OLUDUĞU DERNEĞE ZİYARET


İNAL’DAN İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ’NE ZİYARET


CHP Bornova Belediye Başkan A.Adayı Ethem İnal, Boşnakların İzmir’de ki en büyük derneği olan, İnal’ın da üyesi bulunduğu İzmir Bosna Sancak Derneği’ni ziyaret etti. CHP Bornova Gençlik Kolları Başkanı Sadık Yıldız, ziyaret sırasında İnal’a eşlik etti.


İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ve Yönetim Kurulu Üyeleri bu ziyaretten memnuniyetini dile getirdiler.Dernek Başkanı Abdullah Gül Ziyaretle ilgili şunları söyledi;

‘Ethem bizler gibi Boşnak bir ailenin ferdi, yıllardır tanıdığımız bildiğimiz bir arkadaşımız, tabi biz dernek olarak başarılı olmasını isteriz. Güzel Bornova’mız da Boşnak Bir kişinin Belediye Başkanlığı yapmasını tabi ki isteriz, Çünkü derneğimizin Bosna ve Sancak bölgesinde yaptığı çalışmalara destek olacağından eminiz.’ Dedi.İzmir Bosna Sancak Derneğine yaptığı ziyaretle ilgili konuşan Ethem İnal şunları söyledi;

‘İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneğindeyiz. Boşnak camiasının bir ferdi aynı zamanda bu derneğin üyesi olarak bende burada hemşerilerimle bir arada bulunmaktan çok mutlu oldum. Bende bir Boşnak olarak bu kültürle büyüdüm. Sevgi, saygı ve hoşgörü bizler için çok önemli bizler bu şekilde büyüdük.

Hemşerilerimizle kültürümüzün güzelliklerini ve bu mirası korumanın önemini konuştuk.

Bornova’mızın temelini çeşitli kültürlerin yapı taşlarının oluşturduğunu biliyor, bu yapı taşlarını koruyarak gelecek nesle aktarmayı bir görev olarak addediyoruz.

Derneğimize her zaman ellimizden geldiğince destek olmaya yardımcı olmaya çalıştık bundan sonra da böyle olacak. Ben Bütün Bornova nın belediye başkanı olmaya talibim onun içinde üyesi olmaktan onur duyduğum derneğimizin de bana destek olması tabi ki beni mutlu ediyor.’ Dedi. 


Haber: Doğan Prepol

 

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×