Bu Makale
2014 Tekil
Görüntülendi.
Boşnak, köylü, Atatürk ve CHP’ye hakaret eden bu hanımefendi kim?

Boşnak, köylü, Atatürk ve CHP’ye hakaret eden bu hanımefendi kim?

 

Ben de gururla ve onurla ifade edeyim Boşnak bir anadan ve babadan dünyaya geldim. Toplumda ayrımcılığa, kin ve nefret söylemlerine karşıyım. Ayvalık’ta yaşayan Avukat Tuba Aysun isimli hanımefendinin sosyal medyadan hakaret içeren bu paylaşımından fazlasıyla rahatsız oldum.

Tuba Aysun’a sesleniyorum: Boşnaklar’ın Balkanlar’dan Türkiye’ye göç ettikleri doğrudur. Belki de orada köylerde yaşadılar. Tuba Hanım şunu unutmasın! Türkiye’nin ve aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk de o topraklardan Türkiye’ye göç etti.

Tuba Hanım öğrendiğime göre geçmiş dönem Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen’in hukuk danışmalığını yapmış. Hasan Bülent Türközen hangi partiden Belediye Başkanı seçildi? Cumhuriyet Halk Partisi’nden…

Peki! Eski Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen,  bu paylaşımı nasıl içine sindiriyor! Ve beğeniyor. Tuba Hanım’ın yaptığı paylaşımını dikkatlice okursanız yalnızca Atatürk, köylü ya da Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e değil, Ayvalık halkına ve CHP’ye de hakaret var. Hasan Bülent Türközen de bu hakaretlere katıldığını gösteriyor demek ki.

Buyurun Tuba Hanım’ın paylaşımında neler yazdığını görelim ve elimizden geldiğince yorumlamaya çalışalım…

Tuba Aysun sosyal medya hesabından şunları paylaşmış;

-RAKI BALIK AYVALIK’TA CHP NASIL KAZANAMADI?

-HATTA ELİN KÖYLÜ BOŞNAĞINA NASIL TESLİM ETTİK BU KENTİ?

Paylaşımın tamamını da yazının sonunda göreceksiniz tabi ki. Yaptığı paylaşımdaki yazıyı iyi okursanız her halde sizler de benim gibi düşüneceksiniz.

1-   Cumhuriyet Halk Partisi rakı masalarının partisi mi demek istiyorsunuz?

2-   Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Köylü Milletin Efendisidir’ diyor. Burada Atatürk’e de hakaret etmiyor mu?

3-   Atatürk de Rumeli’den geldi.

4-   Boşnaklara karşı ırkçı bir söylem kullanıyor.

5-   Ayvalık halkına hakaret yapılıyor.

6-   Halkın oyları seçilen Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e hakaret var.

7-   “El denilen” Mesut Ergin’in ailesi 100 yıldır Ayvalık’ta yaşıyor. 100 yıldır o topraklarda yaşayan birisine el diyemezsiniz. Ayvalık’ın düşman işgalinde ailesinden savaşan birisine ‘el’ diyebilir misiniz?

8-   Siz kaç yıldır Ayvalık’ta yaşıyorsunuz?

 

Şimdi Eski Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen size de şunu sormak isterim. Bu paylaşımı beğendiğinize göre Cumhuriyet Halk Partisi’nin içkicilerin partisi olarak mı adlandırıyorsunuz? Ve CHP’den istifa etmeyi düşünüyor musunuz?. Tuba Aysun şunu bilmeli ki Çanakkale Savaşları’na Bosna ve Sancak bölgesinden 15 bin 700 Boşnak gelmiş ve düşmana karşı savaşmış. Körfez’de Yunan ordusuna karşı savaşanlara bakarsa Boşnakların başı çektiğini ve Kuvayi Milliye’nin kurucuları olduğunu görebilir.

 

Tuba Aysun’a Boşnaklarla, köylülerle ilgili bilgi sahibi olmasını öneririm. Bu bilgileri birçok yerden temin edebilir. Şayet bulamazsa bana ulaşsın ben ona Boşnaklar ve köylüler hakkında bilgileri verebilirim. Tuba Aysun’un yaptığı bu paylaşımda kendisini elit sınıfta gördüğü yani birinci sınıf vatandaş, Boşnak halkını ve köylüleri ikinci sınıf gördüğü ortaya çıkmıyor mu?

Tuba Aysun'un sosyal medyada yaptığı olay paylaşım; 

Sağlıcakla kalın

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×