Bu Makale
476 Tekil
Görüntülendi.
BOŞNAKLAR, TÜRK "SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ" ATASÖZNÜ UNUTMAYIN !!!

BOŞNAKLAR, TÜRK "SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ" ATASÖZNÜ UNUTMAYIN !!!

 

Sırbistan'daki SANU (Sırp Bilim ve Sanatlar Akademisi), 1992-1995 yılları arası Bosna Hersek'te Boşnaklara yapılan tüm insanlık suçları ve soykırımı daha 1980'li yıllarda planlayan en başta gelen ırkçı ve faşist bir lider kuruluştur.
SANU, 2002 yılında yaptığı toplantıda geçmiş planlarını gözden geçirip, buna göre yeni planlar hazırlayıp birinci gizli memorandum hazırlamıştı. 2007 yılındaki Lahey Adalet Divanı'nda görülen Bosna Hersek'teki soykırım ile ilgili karar verildikten ve diğer savaş ve insanlık suçları ile ilgili önemli yargılamalar bittikten sonra SANU, 2012 yılında toplanarak 2. memorandumu hazırladı.

Bu memorandumun en önemli 9 kararı ele geçirilip medyada yazıldı, konuşuldu.

 2012 YILI MEMORANDUM 2'DE YER ALAN PROGRAM, STRATEJİK HEDEFLER VE YÖNTEMLER

1° Sırbistan'ın (1991'den beri işlediği) suç ve yıkımların sorumluluğunu azaltmak için komşu ülkelerle eşit koşullarda Bosna Hersek, Hırvatistan ve Kosova vatandaşları aleyhine iddianameler, tutuklama emirleri ve uydurma davalar ortaya koymak.

2° Bölgesel ve uluslararası medyayı, Sırbistan'ın siyasi, istihbarat ve askeri liderliğinin eski üyeleri ile Lahey mahkemesinde yargılanan Sırp Cumhuriyeti siyasi liderlerinin son duruşmaları konusunda ve karaların yazılmadı, konuşulmasında uzaklaştırmak.

3° Komşu ülkeler Bosna Hersek, Hırvatistan ve Kosova, uluslararası mahkemelerde açıklanan davaları geri çekebilecek duruma getirmek.

4° Pişmanlık eylemleriyle (ptopoganda) Sırbistan'ı bölgedeki mahvolmuş ve zarar görmüş ülkelerle eşit konuma getirmek.

5° Lahey mahkemesinin kapatılması ve General Ratko Mladiç'in iç yargı huzurunda yargılanması konusunda ısrar etmek.

6° Komşu hükümetleri istikrarsızlaştırmak, iç hoşnutsuzluk ve huzursuzluğu kışkırtmak ve Sırbistan'a yönelik suçlamaları zayıflatmak.

7° (Bosna Hersek Devleti içindeki federal ) Sırp Cumhuriyeti'nin ayrılmasına yardım etmek.

8° Hırvatistan, Karadağ ve Kosova'daki Sırpların seçim bölgesinde desteklenmesi ve bölge ülkelerindeki Sırp topluluklarının üniter, tüm Sırp topluluğuna (büyük Sırbistsn'a) geçişini sağlamak.

9° Voyvodina'nın ayrılmasını durdurun, Sırbistan'ın daha fazla bölgeselleşmesini önleyin ve Sancak'taki İslam Cemaatinin faaliyetlerini zayıflatmak.

Bu 9 madde Sırbistan'ın 2012 yılından bu yana kırmızı kaplı kitabında yazılı olup devlet politikaları olarak uygulanmaktadır.

 


PROGRAM, STRATEŠKI CILJEVI I METODE SADRŽANI U MEMORANDUMU 2

- Umanjiti odgovornost Srbije za počinjene zločine i razaranja, i optužnicama, potjernicama i montiranim sudskim procesima protiv državljana BiH, Hrvatske i Kosova staviti je u ravnopravan položaj sa državama u okruženju

- Odvratiti pažnju regionalnih i međunarodnih medija sa završnih procesa bivšim pripadnicima srbijanskog političkog, obavještajnog i vojnog vrha i političkog vrha Republike Srpske kojem se sudi u Haškom tribunalu.

- Susjedne države BiH, Hrvatsku i Kosovo dovesti u položaj da odustanu od tužbi najavljenih pred međunarodnim sudovima

- Pokajničkim akcijama dovesti Srbiju u jednak položaj sa stradalim i oštećenim državama iz okruženja

-Insistirati na zatvaranju Haškog tribunala i na suđenju generalu Ratko Mladić pred domaćim pravosuđem

- Destabilizovati vlade susjednih država, provocirati unutrašnje nezadovoljstvo i nemire i slabiti oštricu optužbi protiv Srbije

- Pomagati otcjepljenje Republike Srpske

- Insistirati na konstitutivnosti Srba u Hrvatskoj, Crnoj Gori i Kosovu i izvršiti tranziciji srpskih zajednica u državama regiona u unitarnu, svesrpsku zajednicu

- Zaustaviti odvajanje Vojvodine, spriječiti dalju regionalizaciju Srbije i oslabiti djelovanje Islamske zajednice u Sandžaku

 

DİKKAT EDİLİRSE GEÇMİŞ 8 YILDA BU MADDELERİN ÇOĞU HAYATA GEÇİRİLDİ !

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×