Ağbaba'dan HDP'ye : Erdoğan'la kucaklaşan HDP'lileri unutmadık
 CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,  bütçe görüşmeleri sırasında HDP grubu adına yapılan konuşmalarda CHP’nin eleştirilmesine tepki gösterdi.

Ağbaba, “Dolmabahçe Sarayı'nda siz konuştunuz, beraberdiniz el ele, kol kola, Başbakanlıkta el ele, kol kola görüşmeler yürüttünüz, MİT binalarında görüşmeler yürüttünüz, AKP ile HDP birçok yerde, birçok mekânda beraberdi.” ifadelerini kullandı.

GEZİ’YE ‘DARBE’ DEDİNİZ
“Muhalefete muhalefet etme gibi bir anlayışımız yok ancak on dört yıllık AKP iktidarı varken Cumhuriyet Halk Partisine laf söylenmesine şaşırıyorum, geçmişteki ortaklığa da biraz bağlıyorum” diyen Ağbaba, "Cumhurbaşkanı seçildiği zaman Cumhuriyet Halk Partisi bu konuda tavır gösterdi, Recep Tayyip Erdoğan'ı ayakta alkışlayan grup sizdiniz, biz değildik. Yine o dönemki Başbakan, Gezi'ye 'darbe' derken sizin vekilleriniz ve sizin başkanlarınız kalkıp Gezi'yi 'darbe' olarak ifade ettiler. Diyarbakır'da Başbakanı nasıl karşıladığınızı bizler unutmadık.”dedi.

"TAYYİP ERDOĞAN’LA KUCAKLAŞAN HDP’LİLER..."
Ağbaba; “Cumhurbaşkanlığının devir teslim töreninde, Abdullah Gül'ün Recep Tayyip Erdoğan'a Cumhurbaşkanlığını teslim ettiğinde Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde hangi HDP milletvekillerinin Recep Tayyip Erdoğan'la kocaman kucaklaştığını biz hatırlıyoruz. Hatırlamak istemezsiniz ama biz o HDP milletvekillerinin Recep Tayyip Erdoğan'la, AKP'li politikacılarla nasıl kucaklaştığını unutmadık arkadaşlar. Dolmabahçe Sarayı'nda siz konuştunuz, beraberdiniz el ele, kol kola, Başbakanlıkta el ele, kol kola görüşmeler yürüttünüz, MİT binalarında görüşmeler yürüttünüz, AKP ile HDP birçok yerde, birçok mekânda beraberdiniz.”şeklinde konuştu.

"BİZE ‘BARIŞ İSTEMİYOR’ DİYENLERE BAKIN..."
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Biz nerede olduğunuzu sormadık ama biz "Saray'da niye HDP yok? diye söyledik, '4 partinin imzası var. diye söyledik. Geçmiş dönemi bilmezsiniz ama AKP ile HDP Grubu kol kola, ele ele yürüdüler, bize o zaman "Barış istemiyor." diyen iki grup şimdi bizi demokrasiyi bilmemekle suçluyor, geçmişinizi hem AKP Grubuna hem HDP Grubuna şiddetle hatırlatma ihtiyacı duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×