AKP’deki 120-180 ByLock’çunun listesi Yıldırım’dan saklanıyor mu?
 CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin "kontrollü bir darbe olduğunu" söyleyerek, "Elimizde bununla ilgili dosya var" dedi.
İstanbul'da televizyonların temsilcileriyle bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin "kontrollü bir darbe olduğunu" söyleyerek, "Elimizde bununla ilgili dosya var" dedi.
Kılıçdaroğlu, ByLockçu vekil iddiasını sürdürerek, bu isimlerin açıklamasını gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "İktidarda 120-180 ByLockçu olduğu biliniyor. ByLockçular seçilerek savcılara gönderiliyor. ByLockçu milletvekillerini neden koruyorsunuz? Adil Öksüz'e GPS cihazını kim verdi?" diye sordu. 
Kılıçdaroğlu’nun verdiği mesajları NTV Genel Yayın Yönetmeni Nermin Yurteri anlattı.
FETÖ soruşturmalarına yönelik önemli iddialarda bulunan Kılıçdaroğlu, iktidarda 120 ile 180 arasında ByLock kullanan FETÖ’cü olduğunu öne sürdü.
“Bunun olduğu biliniyor ve bu ByLock’çular açıklanmalı. Bu isimlerin listesi hükümette var ve bu ısrarla açıklanmıyor” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
“Savcılıklara bu isimler seçilerek gönderiliyor, suçluyu korumak suçtur. Gizleniyorsa hangi gerekçeyle gizleniyor. Bunun açıklanması lazım. Kendi içlerindeki ByLock’çuları saklıyorlar bu nedenle gizliyorlar. Bank Asya’nın önünden geçeni bile tutuklarken FETÖ’cü diye ByLock kullanan bu isimlerin bu milletvekillerinin korunması kabul edilemez.”
Kılıçdaroğlu, “Binali Yıldırım’ın listeleri elinde tutan güvenlik birimlerini arayıp bu listeleri bana getirin demesi gerekir” dedi.
“Sizde bir liste var mı” sorusuna ise Kılıçdaroğlu, “Bu konuda herhangi bir yorum yapmak istemiyorum” yanıtını verdi.
“Siz bu listeleri saklıyorsanız insanın aklına 15 Temmuz’un kontrollü bir darbe olduğu akla geliyor” diyen Kılıçdaroğlu, “9.30’da darbe mi olur diye sordum ben kendilerine. Onlar da önceden deşifre oldular ifadelerini kullandılar. Demek ki bu onların önceden bu darbeden haberleri olduğu anlamına geliyor. Ayrıca FETÖ’cülerin ifadeleri de kontrollü darbe olduğu kanısını güçlendiriyor” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, “Hangi ifadeler bu kanınızı güçlendirdi?” sorusuna “Onla ilgili özel bir dosya hazırladım. Daha sonra bu özel dosyaları aktarabileceğim bir toplantı yapabilirim. Bugünün konusu bu değil. Biz ayrıntılı olarak referandum konuşalım” yanıtını verdi.
Biz Adil Öksüz adını dile getirmeden önce kimse bu ismi dile getirmedi” diyen Kılıçdaroğlu, “Adil Öksüz’ün kullandığı GPS cihazı hangi devlet kurumu tarafından ithal edilmiştir bu açıklanmalı.”

Referandum konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, anket yaptırmadıklarını, alandan izlenim edindiklerini ifade ederek, "Ciddi bir gizli 'Hayır'cı kitle var. Bu kitle baskılar nedeniyle ‘Evet’ oyu vereceğini açıklıyor ama sandığa gittiğinde ‘Hayır’ oyu verecek. Sonuçta bir anayasa değişikliği oylanacak seçim değil. Seçmenlerin buna göre oy vermesini istiyorum. Bir partinin mutfağında hazırlanan bir anayasa toplumun anayasası olamaz. Kanaatim hayır çıkacağı yönünde" değerlendirmesini yaptı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×