CHP'de Ulusal Çocuk Politikası Çalıştayı
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından, yarın ve Pazar günü parti genel merkezinde “CHP Ulusal Çocuk Politikası Çalıştayı” düzenlenecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çalıştayın açılış konuşmasını yapacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, iki gün sürecek çalıştayla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’nin sağlıktan eğitime, adaletten sosyal hizmete her alanda hak temelli, bütüncül bir ulusal çocuk politikasına ihtiyacı olduğunu belirtti. CHP’nin de bu amaçla söz konusu çalıştayı düzenlediğini kaydeden Karabıyık, yurt içinden ve yurtdışından akademisyenler, uzmanlar ve çeşitli dernek temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşecek çalıştayın “Eğitim, Sağlık, Sosyal Hizmet ve Adalet” olmak üzere dört ana başlıkta yürütüleceğini ifade etti.
lale karabıyık çocuklarla ile ilgili görsel sonucu

ÇOCUKLAR DA OLACAK
Karabıyık, çalıştayda çocuk katılımcılarla ayrı bir oturumun da gerçekleşeceğini belirtti. Çocuk evlilikleri, çocuk işçiliği, mültecilik, çocuk yoksulluğu, madde bağımlılığı, özgürlüğünden yoksun kalan çocuklar, bakım ve koruma altındaki çocuklar, şiddet, ihmal ve istismar, çatışma süreci, çocukların katılım hakkı, ifade, din ve vicdan özgürlükleri, ayrımcılık gibi sorun alanlarının da ele alınacağı çalıştay, yarın saat 9.30’da başlayacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×