CHP'den Başbakan'a sert tepki
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Başbakan Binali Yıldırım'ın şortlu kadına tekme olayıyla ilgili yaptığı açıklamada 'mırıldanmak' sözüne tepki gösterek, "Mırıldanmak deyince aklıma kedi geliyor. Bırakalım kediler mırıldansın. Devlet yönetimi mırıldanmakla olmuyor" dedi.
CHP'li Köse: Kadın kutsaldır

Eskişehir'e gelen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse partisinin il binasında düzenlenen basın toplantısına katıldı.
Ziyarette, Eskişehir milletvekilleri Gaye Usluer ve Utku Çakırözer, İl Başkanı Sinan Özkar, İl Kadın Kolları yönetimi ile çok sayıda partili kadın da yer aldı.

Köse yaptığı konuşmada ülke gündeminin şehit haberleri, kadına yönelik şiddet, çocuk tacizleri, haksız tutuklamalarla artarak devam ettiğini söyledi.

Genel Başkan Köse, son günlerde kadına yönelik olumsuz söylemlerin artarak devam ettiğini belirterek, kadının ne olması gerektiğinin kavramlarla sürekli dile getirildiğini söyledi. 
YAŞANACAK TÜRKİYE'NİN  TEMİNATI
“Kadına ilişkin sığ görüşler yıllardır yapılmaktadır” diyen Köse, şöyle konuştu: 
"Kadına yönelik şiddete, tacize, tecavüze ve olayları yumuşatmaya çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. Mevcut iktidar mırıldanmalarla ülkeyi yönetmeye çalışıyor. Son günlerde kadına yönelik olumsuz söylemler artarak devam ediyor.Ne yazık ki mevcut iktidar, ısrarla buna çanak tutmaktadır. Anadolu’da ana dilini konuştuğumuz bu topraklarda, ‘ana’ kutsaldır. Dolayısıyla kadın kutsaldır. Çocuk doğursun doğurmasın bu toprakların tüm evlatlarına analık edecek yüreğe sahiptir. Analarımıza haddini aşan sözlerin hiçbir özrü yoktur. Mevcut iktidarın her kademesindeki  yetkililerini uyarıyoruz. Kadına yönelik olumsuz söylemleriniz sadece biz kadınlara değil, eşimiz, oğlumuz, kardeşimiz olarak gördüğümüz kişilere de büyük saygısızlıktır. Biz kadınlar kadın erkek omuz omuza kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'nde kardeşçe, adil, halkça bir düzende makyajıyla, başörtüsüyle, şortuyla, şalvarıyla, özgürce hoşgörüyle, birlikte yaşayacağız."

Köse, "CHP olarak arzumuz ve hedefimiz bellidir. Günü geldiğinde biz buralardan gittikten sonra kadın cinayetleri bittiyse, çocuk istismarı bittiyse, terör son bulduysa, ülkemize barış geldiyse amacımıza ulaşmışız demektir. Yaşanacak bir Türkiye teminatı ancak CHP’nin iktidarıyla mümkündür" ifadesini kullandı.

Eskişehir haberFatma Köse konuşmasının sonunda bir gazetecinin "Mırıldanma deyince aklınıza ne geliyor? Mırıldanmak iyi bir şey midir?" şeklindeki sorusuna ise, "Mırıldanmak deyince aklıma kedi geliyor aslında. Bırakalım kediler mırıldansın. Devlet yönetimi mırıldanmakla olmuyor. Ben o işi kedilere bırakalım diyorum" yanıtını verdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×