CHP'den Erdoğan'a: Haddini bil
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “AK Parti Genel Başkanı, ana muhalefet liderine 'buyur git' diyecek kadar benim ahlakım el vermiyor ama en basit tabiriyle söyleyeyim hadsizleşmiştir. Bu memleket onun değildir. Bu memleketin tapusu ona verilmemiştir. Bizim gidecek ülkemiz yok Sayın Cumhurbaşkanı. Sayın Cumhurbaşkanına bir çağrı yapıyorum. Bu milleti bölme. Şu hırsını şu öfkeni şu kinini kontrol etmesini öğren, haddini bil” dedi.
"SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI YAPMAK, TÜRKİYE'NİN YAPACAĞI BİR İŞ DEĞİL"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'nin safını Katar'dan yana ortaya koyduğunu dile getiren CHP Grup Başkanvekili Altay, şöyle devam etti: 
"Buna etten önce çömleğe atlamak, derler. Sayın Cumhurbaşkanı'nın tavrı, TBMM'ye saygısızlıktır. Bu yaklaşımlar bölgeyi yangın yerine çevirir. Barışa hizmet etmek varken savaş çığırtkanlığı yapmak, Türkiye'nin yapacağı bir iş değildir. Tek bayrak, tek devlet demek için ihvan işaretine gerek var mıdır? Bu işaret tek bayrak, tek devlet işareti olamaz.. Müslüman kardeşlerden esenlenerek Türkiye'ye böyle bir şablon oturtulamaz. Cumhurbaşkanı, milletin cumhurbaşkanı olma özelliğini kaybetmiştir. Bu mühürsüz seçimle Türkiye ortak değerini kaybetmiştir. Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım diyen 'tek millet' derse inandırıcı olmaz. Güçleri ensar, imam hatip diye ayıran insan tek bayrak derse inandırıcı olmaz"
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×