CHP'den Kılıçdaroğlu'nun bilgisayarına özel önlem

 CHP, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında“siber saldırılar” konusunda güvenlik önlemlerini artırdı. Bu kapsamda, Genel Başkanlık makamında bulunan bilgisayarlar, binadaki diğer tüm bilgisayar ve cihazlardan izole edildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, 9 Eylül Cuma günü toplanacak Parti Meclisi’ne (PM) sunulacak MYK raporunda, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, siber saldırılara karşı partide alınan güvenlik önlemlerine ilişkin bilgi verdi.

Darbe girişimi sonrasında yapılan bazı saldırılar sonucunda, devlet kurumlarından veri tabanı hırsızlığı yapıldığının anlaşıldığını ifade eden Aksünger, “Genel Başkan Yardımcılığı olarak partimizin bu tür risklere karşı savunma mekanizmalarını düzenli olarak gözden geçiriyor, dışarıdan da gönüllü destek alarak yeni güvenlik önlemleri almaya devam ediyoruz” dedi. Bu kapsamda alınan tedbirleri sıralayan Aksünger, personel kullanımı için açılmış kablosuz ağın, fiziki kablolu ağla bağlantısının kesildiğini, basın birimi katında bulunan gazetecilerin kullandığı bilgisayarların da genel merkezdeki diğer bilgisayarlara ulaşamaması için yeni önlemler alındığını kaydetti.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun makamındaki bilgisayarların da kontrol edildiğini belirten Aksünger şöyle devam etti:

“Genel Başkanlık makamında bulunan bilgisayarları yeniden kontrol ettik, bu kontrolleri düzenli hale getirdik. Genel Başkanlık makamında bulunan bilgisayarların binadaki diğer tüm bilgisayar ve cihazlardan izole edilmesini sağladık.

Birden fazla kişi tarafından kullanılan tüm e-posta hesaplarının şifrelerini değiştirmeye başladık. İşNet’te bulunan e-posta sunucumuzun güvenliğinin tekrar gözden geçirilmesini ve güvenlik önlemlerinin tarafımıza bildirilmesini sağladık. Daha önce yaptığımız sosyal medya güvenliği duyurularını tekrar tekrar göndererek örgüte hatırlatmalar yapıyoruz. Genel Merkez sistemlerindeki yedekleme politikamızda düzenleme yaptık.”
Odatv.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×