CHP'den skandal paylaşıma tepki :  BU SÖZLER TÜM KADINLARA YAPILMIŞ BİR HAKARETTİR!
SOSYAL medya hesabından "17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları ganimet olarak 'Evet'çilere helaldir" şeklinde paylaşımda bulunan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla görevden alınan İBB Haller Müdürlüğü çalışanı Ömer A. hakkında Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse çok sert açıklama yaptı..
Köse'nin açıklaması şöyle : 
Türkiye önemli bir kararın eşiğinde, geleceği adına kararını sandığa yansıtmaya hazırlanıyor. Siyasi atmosferin içinde yaşanan tüm gerilimlerin yanında yine kadınlar, birliğin, beraberliğin simgesi olmayı, kampanya yürüttüğü alanları Türkiye’nin özlenen tablolarına çevirmeyi başardı. Tüm bu çabalara rağmen çeşitli illerde ve birçok platformda çalışmalarımız sırasında kadın arkadaşlarımız şiddete ve tacize maruz kaldı. Bu şiddetin en çirkini ise açık hedef gösterilerek dün yaşandı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir erkek çalışanı, bir kez daha tekrarlamak istemediğimiz iğrençlikte sözlerle kadınlarımızı cinsel sapkınlığıyla açık hedef yapma cüretini gösterdi. Bu olay hepimize şunu düşündürdü her geçen gün Ortadoğu bataklığına sürüklenirken IŞID’in kadınlara yaptığı iğrenç zulmün bir benzerini 17 Nisan sabahı ülkemizde mi yaşayacağız?
Bu sorunun cevabı uzun yıllardır Cumhuriyet değerlerinden uzaklaştırılan ülkemizde her geçen yıl artan kadın cinayetlerinin ve maruz kaldığımız şiddet ve tacizin oluşma sürecinde yer almaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bu sözleri söyleyen şahıs sadece açığa alınıyorsa, adalet yine sessiz kalıyorsa bir referandum sonucuna bakmadan da karanlığa sürüklendiğimizi görmek mümkündür.
HAYIR demek için ne kadar güçlü sebeplerimizin olduğu açıktır fakat bu ağır ifadeler sadece HAYIR diyen kadınlara edilmiş sözler olarak görülemez. İnsanlık onuruna sahip her fert için edilmiş ağır bir sözdür ve bu sözlerden rahatsız olan siyasi görüşü ne olursa olsun her kadın ve erkek, insan olmanın onurunu taşıyor demektir. Bu cüreti gösteren bu şahıs ve bu zihniyet ilk değildir ama inancımız ve kararlılığımız son olması için mücadele etmektir. Altını bir kez daha çizmek isterim ki referanduma birkaç gün kala yaşanan çirkinlikten bir siyasi malzeme çıkartmak, bir Hayır / Evet ayrımı çıkartmak niyetinde değiliz. Bu açıklama ile tüm kadınların onuruna, demokratik özgürlüğüne sahip çıktığımızı belirtiyoruz ve diyoruz ki gelin tüm kadınlarımız kol kola karanlığa göğüs gerelim. Bu kararlılık ile hangi siyasi görüşte olursa olsun tüm kadınlarımızın özgürce yaşayacağı, bu zihniyetin adalet önünde hak ettiği cezayı alacağı ve bir daha asla böyle bir olayın yaşanmayacağı bir yönetim sistemini hep birlikte oluşturalım.
İBB çalışanından skandal paylaşım!!

EVETÇİ İBB ÇALIŞANININ SKANDAL PAYLAŞIMI ŞÖYLEYDİ:
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×