CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse, Bornova İlçe Danışma Toplantısına Damgasını Vurdu
Yılın ikinci danışma kurulunu düzenleyen CHP Bornova İlçe Başkanlığı yürütülen çalışmaları paylaştı.
Toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Parti Meclisi Üyesi Mustafa Moroğlu, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP Kadın Kolları Genel Sekreteri Ayfer Cömert, Kadın Kolları MYK Üyeleri Perihan Yardımcı, İlknur Savcı, Kadın Kolları İl Başkanı Nurşen Balcı, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.Açılış konuşmasını İlçe Başkanı Nevzat Kavalar'ın yaptığı Danışma toplantısında söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl "CHP olarak ilk andan itibaren çok açık bir tavırla darbeye karşı tutumumuzu ortaya koyduk.
Geçmişte darbelerden en çok sıkıntı çeken, mağdur olan bir partiyiz. Bunun da ötesinde sosyal demokrat bir parti olmamız nedeniyle darbelere, diktaya her dönem karşı çıkmışızdır. Henüz taşlar yerine oturmadan, Sayın Genel Başkanımız uçakta bu darbeye karşı açık bir dille darbeye karşı olduğumuzu ifade etmişti. Darbeye kim ya da kimler kalkışırsa kalkışsın darbe başarıya ulaşsa dahi ‘bu darbeye karşıyız’ diye açık tavır koyan bir siyasi partinin mensuplarıyız." diye konuştu. Toplantıda İl Başkanı Alaattin Yüksel ve İzmir Milletvekili Atila Sertel ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'da söz alarak görüşlerini paylaştılar. 


CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'ün ardından partililere hitap eden Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse konuşmasına Gazi Mustafa Kemal'i anarak başladı.

Köse şunları söyledi:
Sizleri bağımsızlık benim karakterimdir diyen Çanakkale kahramanı kurucu Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal’in devrimci ruhuyla saygıyla sevgiyle selamlıyorum. 
Değerli arkadaşlar, sevgili Cumhuriyet Halk Partililer; İlçe  Danışma  Kurulunuza çağrılmam gerçekten beni gururlandırdı ve duygulandırdı. Mikrofonları biz kadınlara açan CHP Bornova İlçe Başkanına ve örgütüne çok çok teşekkür ediyorum.
Sevgili dostlar biz kadınlar darbeyle kurulan rejimlerin nasıl korkunç bir karanlık olduğunu ve taşıdığı anlamları biliyor, her tür darbe ve darbe girişiminin karşısında duruyoruz.
Darbe kadar demokratik ilke ve değerlere dayanmayan tek adam diktatörlüğünün de bizi nasıl korkunç bir karanlığa sürükleyeceğini de biliyoruz.
Biz Darbecilerin de diktatörlerin de biz kadınların hak ve özgürlükleri için düşündükleri dünyayı biliyoruz.  


Uzun bir zamandır, kadın cinayetlerine, şiddete, gittikçe artan ve her yere yayılan cinsel şiddete, laikliğe ve kazanılmış tüm haklarımıza dönük saldırıya karşı CHP Kadın örgütü olarak canla başla mücadele ediyorduk.
Son gelişmeler, bu mücadelede çok ısrarlı olmamız gerektiğini gösteriyor.
Sessiz kalmamaya devam etmek, kadın mücadelesi için çaba göstermek daha çok önem kazandı.
Sokaklar, o sokaklarda düşünceleriyle, duruşlarıyla, farklılıklarıyla rengarenk kadınlar varsa anlamlıdır.
Kimse cesaretini yitirmesin, darbelere ve tüm baskılara karşı biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak ortak bir mücadeleyi örgütleyeceğiz.
Umutsuz insanların kalbinde umudun yeniden harlanması için, onların kalbine bir kıvılcım bırakacağız.
Sesimizi birlikte yükselteceğiz.
Biz ülkenin bu zor zamanlarını kadınların gücü ile atlatacağımıza inanıyoruz. 
Umut olmakla başlayacak her şey. 
İşte umudun başladığı yerde tam burası..
Zorlukları Birlikte Aşacağız, Kuzeyden Güneye, Doğu’dan Batı’ya Umudu Birlikte Örgütleyeceğiz. 
“Büyük İnsanlık”  demişti bize Nazım..
Biz Ankara'dayız, İstanbul'dayız, İzmir'deyiz, Şırnak'tayız, Silopi'deyiz, Cizre'deyiz, Kars'tayız, Edirne'deyiz, Aydın'dayız, Artvin'deyiz, Giresun'dayız, Kars'tayız..
Ne Cizre'nin dumanları, ne de Meclisimize atılan bombaların dumanı daha üstümüzden kalkmadı..
Nusaybin'de ölen bebekler de biziz..
Komutanını darbecilerin kurşunlarından korumaya çalışırken şehit düşen o askerde biziz..
Kurşunlara maruz kalıp haftalarca cesedi yerlerde kalan Taybet ana da biziz.
Oğlum yüzme de bilmezdi suyun içinde ne yaptı diyen Ayşe annede biziz..
Samistal Yaylası'nda Yeşil Yol Projesi'ne Halkım ben diyerek karşı duran Havva ana da biziz. Cerattepe geçilmez diyen Artvin'in yiğit bacıları da biziz..
Biz Baba İshak'tan, Nene Hatun'dan, Balım Sultan'dan, Pir Sultan'dan, Mustafa Kemal'den geliyoruz.
“Büyük İnsanlık” diyor ya bize Nazım…
Nazım'ın sesine kulak vermenin zamanıdır artık..
Bizler Yıllarca darbeler yüzünden kayıplar yaşamış kadınlar olarak, her tür darbeye ve darbe girişimine karşı olduğumuzu bir kez daha belirtiyor, kadınlarımızı ve halkımızı özgürlük, barış ve demokrasinin hayata geçmesi için darbeye de diktatörlüğe de karşı durmak için Cumhuriyet Halk Partisi saflarına davet ediyoruz.
Saygılar sunuyorum..


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×