CHP kampı tek gün, gündem başkanlık
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Kampın ilk günü anayasa çalıştayıydı, ikinci günü ise milletvekillerinin görüş alışverişiydi. Milletvekilleri ve Parti Meclisi üyeleri hem olağanüstü toplantıda bir araya geldikleri için hem de bu Cuma günü de olağan Parti Meclisimizi yapacağımız için Pazar günkü kısmı önden yapmış oluyoruz. Cumartesi kamptayız, Cumartesi çalıştaydan sonra milletvekillerimizin görüşlerini Genel Başkan üç saat süreyle alacak. Akşam 7’de de hep birlikte bir değerlendirmenin de yapılacağı yemekten sonra kampı sonlandırmış olacağız. Kamp bir günlük” dedi.


ANAYASA ÇALIŞTAYI

CHP, 12 Kasım’da anayasa çalıştayı yapacak. Anayasa çalıştayı programı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak.

Çalıştayda “anayasa vizyonu”, “parlamenter demokrasi”, “otoriter sistem arayışları” başlıklarında üç oturum gerçekleştirilecek.

Çalıştay programına göre; “Otoriter sistem arayışları” başlıklı oturumda “başkanlık ambalajında tek adam rejimi dayatması”, “demokrasi, hükümet sistemi ilişkisi” başlıklarındaki konular ele alınacak. Ardından soru-cevap bölümüne geçilecek.

Anayasa çalıştayında konuşmacılar arasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın yanı sıra anayasa hukuku alanındaki profesörler de yer alıyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×