CHP'li Kadınların Başkanı Köse, 16 Nisan Hayır’la müjdelenen bir demokrasiyi getirecek
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse'nin Kadın Kolları MYK üyeleri İlknur Savcı ve Gülsüm Polat ile birlikte  çıktığı #Hayır'lı Yolculuğun Güneydoğu'daki ilk durağı Şırnak oldu.
Şırnak'ta İl Başkanı Mehmet Uğur ve yönetimi, İlçe Başkanları ve partililer tarafından #Hayır'la karşılanan Fatma Köse ve beraberindekiler ilk olarak Cizre İlçe Başkanlığı'na uğradı.
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar
Şırnak İl Başkanı Mehmet Uğur, Cizre İlçe Başkanı Kemal Cingü, İlçe Kadın Kolları Başkanı Menevse Cingü, Merkez İlçe Başkanı Bayram Uğur, Beytüşşebap İlçe Başkanı Necat Aykut, İdil İlçe Başkanı Şahin Bağı, Uludere İlçe Başkanı İsa Güldalı ve partililerle referanduma yönelik toplantı yapan Köse bölge halkının eğilimi hakkında da bilgi aldı.
Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, iç mekan
Fatma Köse ve beraberindekiler daha sonra kendilerini "Ehlen ve Sehlen" diyerek karşılayan Şırnak'lıların evlerine misafir oldu. Burada Fatma Köse'yi gören kadınlar "Bir ana olarak Hoşgeldiniz. Değerli Anacım nice anaların gözyaşları sel oldu, nice anaların gözü yollarda kaldı, nice kızlarımız nişanlı baba evinde kaldı. Evladım El-Bab'da şehit oldu. Şehit evladıyım, şehit babasıyım. Şimdi elimde kalan bir evladım hiç suçu yokken 8 aydır tutuklu. Derdimizi söyleyecek kimse yok. Bunun ilacı yok mudur? Hastayız doktor yok, ilaç yok. Biz bu memlekette huzur olsun istiyoruz. Derdimizi siz de bir ana olduğunuz için size arzettik." diye dertlerini ilettiler.
Fatma Köse burada yaptığı konuşmada Güneydoğu'nun allı morlu cefakar kadınları, vefakar anaları kendileri için değil artık evlatlarının gelecekleri için kaygılı! Biz onların suçsuz evlatlar için de #Hayır diyoruz. Günlerce Cizre’de sokak ortasında cenazesi bekletilen Taybet ana için de ‘hayır’ diyoruz. Kadınların özgürlüğü için çocuklarımızın geleceği için, daha güzel bir gelecek için ‘hayır’ diyoruz. İnanıyorum ve halkımıza güveniyorum, özelikle kadınlar olmak üzere halkımız 16 Nisan'da ‘hayır’ diyecektir” diye konuştu.
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar
Bu ülkenin kadınları vicdanlıdır, özgürlük ve eşitlikten yanadır. Kadınlar elde ettikleri özgürlükleri bir adım geri vermeyecektir. Kadınlar 16 Nisan referandumunda Hayır'lı bir iş yapacak, sandığa ‘hayır’ iradesi ile gideceklerdir. Buna gönülden inanıyorum. 16 Nisan, kin, nefret, ölüm ve şiddet dışında bir şey vaat etmeyenlere dur demek için tarihi bir fırsattır. 
Sözlerimi bitirirken; yeninin, bereketin ve baharın müjdeleyicisi Newroz'u da kutluyorum… 16 Nisan'da Newroz tadında baharlar yaşayacağımıza, 16 Nisan'ın ülkemize ve bölheye Hayır’la müjdelenen bir demokrasiyi getireceğine inanıyorum.
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar, oturma odası ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve iç mekan

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×