CHP'li Kadınların Başkanı Köse; Özgürlüğün Türkiye'sini hep birlikte kuracağız..
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse "Özgürlüğün Başkenti İzmir'de düzenlediğimiz mitingimize, İzmirlilerin ilgisi göğsümüzü kabarttı. İzmir'lilerin bize verdiği bu güven ışığında, Özgürlüğün Türkiye'sini hep birlikte kuracağız" diye konuştu.
İzmir Mitingi İzmir'in tarihsel kimliğine yakışır bir tablo olarak ortaya çıktı.
İzmir'li kendisine yakışır bir duruş göstererek, İzmir'in neden farklı olduğunu bir kez daha herkese gösterdi.
İzmir'in bugün verdiği en net mesaj ise İzmirli’nin yüreğinin ve yüzünün ne darbecilere ne de dikta heveslilerine değil, Mustafa Kemal'in aydınlık Türkiye'sine dönük olduğu gerçeğidir.
İzmir'li net olarak darbeleri ve diktatörlüğü ret ederek kendini var eden inanç, kimlik ve direniş değerlerine sahip çıkmıştır.
2 milyona yakın İzmir'li demokrasiye dönük saldırıları kabul etmeyeceğinin beyanını, yeni bir dünya özleminin karşılıksız olmadığını dost düşman herkese göstererek 4 Ağustos günü sel oldu Gündoğdu’ya aktı. Darbelere ve AKP'nin OHAL politikalarına karşı, onurlu duruşunu göstererek iradesinin satın alınamayacağını bir kez daha ispatladı...
Sonuç olarak Taksim'in ardından İzmir'de demokrasi mücadelesinden yüz akıyla çıkmış farklılığını bir kez daha göstermiştir.
Devrimci duruşundan taviz vermeyen İzmir halkını kutluyorum.
Teşekkürler İzmir...
Bu daha başlangıç...
Fatma Köse - CHP Kadın Kolları Genel Başkanı
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×