CHP'li Köse: Ülke  Karanlık Bir Dönemden Geçiyor
 CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyon ve gözaltına alınmalarla ilgili "Yani ülke yangın yeri. Cumhuriyet Halk Partisi örgütü ayakta olduğu sürece, tek kişi kalıncaya kadar mücadelemiz devam edecek" dedi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Adıyaman'da partisinin İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Burada açıklama yapan Köse, ülkenin karanlık bir dönemden geçtiğini savundu.
OHAL kapsamında uygulamaya konulan Kanun Hükmünde Kararnamelerin ülkeyi yangın yerine çevirdiğini öne süren Köse, şöyle dedi:


"Ülkenin doğusu bir şekilde yanıyor, batısı bir şekilde yanıyor, İç Anadolu'su bir şekilde yanıyor. Bu ülkenin, bu duruma geliş sebebi, aynı menzile giden iki başlı yönetimidir. Birbirinden güç alarak yol arkadaşlığı yaptıkları yönetimlerin aralarındaki anlaşmazlıktan ya da çıkar savaşından ülkenin gelmiş olduğu durum bu halde. Tabi buna seyirci mi kalacağız, kesinlikle Cumhuriyet Halk Partisi olarak seyirci kalmayacağız. Kesinlikle bizim mücadelemiz sonuna kadar devam edecek."


'ÜLKE YANGIN YERİ'
Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyon ve gözaltına alınmaları da eleştiren Köse, "Bir Türkiye düşünün ki yazarı, çizeri, akademisyeni, nasıl ifade edeceğimi gerçekten bilemiyorum. Çok üzgünüm, ülkem adına üzgünüm. Birçok kişi tutuklu, birçok kişi gözaltında, birçok kişinin görevine son verilmiş. Yani ülke yangın yeri. Hakikaten bunlarla nasıl baş edilecek bilmiyorum ama biz Cumhuriyet Halk Partisi örgütü ayakta, Genel Başkanımız ayaktadır. 
Biliyorsunuz bugün Cumhuriyet Gazetesi'ne bir saldırı yapıldı. Demek istediğim şu aslında; yazarı, çizeri içeriye alarak muhalefetin sesini sessizleştirme, muhalefeti güçsüzleştirme zihniyetinde olan bu iktidara, bu tek insanla yönetilen iktidara tabiki söyleyecek sözümüz var, tabiki mücadelemiz devam edecek. Biz tek kişi kalıncaya kadar bunun böyle bilinmesini istiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi örgütü ayakta olduğu sürece, tek kişi kalıncaya kadar mücadelemiz devam edecek.
Ülkemiz adına, geleceğimiz adına, çocuklarımız adına, bu mücadelemiz devam edecek. Başbakan'ın bir açıklamasını dinledim; sabah diyor ki, 'Eğer Başkanlık sistemi gelmezse bu ülke bölünür.' Peki bu ülke kuruluşundan beri Başkanlık sistemiyle mi yönetiliyordu şimdi bölünsün? Kuruluşundan beri Cumhuriyet ile yönetilen bir ülke hiç kusura bakmasınlar Başkanlık sistemiyle ne bölünür, ne parçalanır. Bu ülke tek yürek olarak yoluna devam edecektir. Demokrasi adına, özgürlük adına bizim mücadelemiz sonuna kadar devam edecek, bunun böyle bilinmesini istiyorum"
diye konuştu.
Köse, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanlarının tutuklanmalarıyla ilgili de şunları söyledi:
Eğer suçluysalar, bir suçları varsa adil bir şekilde yargılansın ve cezası neyse çeksinler ama yok illa ben muhalefeti tutuklamak istiyorum, muhalefetin sesini kısmak istiyorum, gözdağı vermek istiyorum diyorsa bu yanlıştır ve biz buna hayır diyoruz"

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×