CHP'li Şafak Pavey: Milletvekili değil haydut
Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka'yı AKP'lilerin saldırısından korumak isteyen CHP'li Şafak Pavey de AKP'li kadın vekillerin saldırısına uğramıştı.
Saldırıda protez kolu çıkan İstanbul Milletvekili Şafak Pavey'in tedavisi sürerken bir açıklama daha yaptı.
AKP'nin planlı bit saldırı planlı bir propaganda ile "kadınlar arasında kavga" şeklinde sunmaya çalıştığını kaydeden Pavey, "İnsani dehşete düşüren bir nefretle aynı görüşte olmadıklarına fiziki güç kullanmak uluslararası sözlükte milletvekili değil haydut deniyor" dedi.

PAVEY'İN AÇIKLAMASININ TAMAMI ŞÖYLE:
Basın kuruluşlarından gelen yoğun talep karşısında; mecliste ne olup bittiğini kamuoyuna açıklamak istedim. Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka geleceğini belirleyen hayati öneme sahip anayasa değişikliği için çok uzun süredir söz hakkı almak için uğraştı. Söz hakkını alamayan Nazlıaka, kürsü ve söz hakkı ile ilgili tüzüğü hatırlatmak amacıyla kendisini kürsüye kelepçelemiştir.

SALDIRIDAN NASİBİMİZİ ALDIK
Kendisini eylemi sona erdirmesi için ikna etmek üzereyken; çevresi AKP’nin kadın milletvekilleri tarafından kuşatılmış meclise hiç yakışmayacak bir saldırıya uğramıştır. Görüntülerden dikkatle planlandığı anlaşıldığı üzere; bu saldırıdan bizlerde nasibimizi aldık. Olay bundan ibarettir.

MİLLETVEKİLİ DEĞİL HAYDUT...
Hayatımda hiçbir canlıya en küçük bir fiske vurmadım, vurmayacağım. Savunma amaçlı olarak bile nasıl vurulacağını bilmem. Karşımızdakilerle aramızdaki fark bu kadar basittir. Bu şiddeti anlayabilmem mümkün değil. İnsanı dehşete düşüren bir nefretle, aynı görüşte olmadıklarına, fiziki güç kullananlara uluslararası sözlükte milletvekili değil haydut deniyor.
KAVGA DEĞİL PLANLI SALDIRI
AKP saldırıya kavga deyince, saldırı kavga olmaz. Gerçeği değiştirdiğinizde gerçek kaybolmaz. Sadece toplumu aldatmış, içinde bulunduğumuz durumu saklamış olursunuz. Planlı saldırıyı, planlı bir propaganda ile “kadınlar arası kavga” diye kamuoyuna sunan AKP, bizi doğrulayan görüntüler karşısında bile en küçük bir mahcubiyet hissetmedi. Bu nereye geldiklerini gösteriyor.
Bütün ülkeye kim olduklarını anlattılar. Kontrol edilemeyen güç daha tam olarak ellerine geçmemişken bunu yapanların, sonrasında neye dönüşeceklerini varın siz düşünün.
Kadın zarafetinden, kürsü özgürlüğünden, farklı olmaktan ne anladıkları çok net görüldü. Saldırı zaten oldukça kötü giden sürece uygun bir kapanış oluyor.

BU KADAR KÜSTAHÇA YANSITILMASINI BEKLEMİYORDUM
Bu değişikliklerin ülkemiz için ne kadar ağır sonuçlara yol açacağını biliyor ve bunu halkımıza anlatmaya çalışıyorduk. Buna rağmen bu zafer sarhoşluğunun bu kadar sert ve bu kadar küstahça yansıtılmasını beklemiyordum. Ben hafif atlattım ama Sayın Buldan’ın durumu konusunda endişeliyim. Umarım ki kalıcı hasar olmadan ayağa kalkacaklardır.
Bu hararetli anlarda beni korumak için kendilerini fiziksel olarak riske atmış Sn. Selina Doğan’a, Sn. Burcu Çelik ve Sn Meral Danış Beştaş’a teşekkür etmek isterim. Denizli Milletvekilimiz Melike Basmacı ve Meclis Grup Başkan Vekili Pervin Buldan’a çok geçmiş olsun demek istiyorum.
CHP kadın milletvekilleri olarak endişelenen, üzülen, destek olan bütün halkımıza en derin minnettarlığımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×