CHP lideri Kılıçdaroğlu : Hükümeti uyarıyorum
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği toplu açılış törenine katıldı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satırbaşları şöyle:

Seçilen belediye başkanlarımıza şunu söylediM. Yakanıza CHP rozeti taktınız. Seçildiniz. Şimdi hiç bir ayrım yapmadan herkese eksiksiz hizmet götüreceksiniz dedim. hizmet götüreceksiniz ve her kuruşun hesabını vereceksiniz. Biz insan odaklı hizmet sunan bir partiyiz. Halkın çıkarlarını savunan partiyiz. Eğer vatandaşı ayırırsanız CHP'deki "Halk"ı kaldırmak gerekir. Asıl hedefimiz mutlu bir Türkiye yaratmak. Herkesin inancına, yaşam tarzına saygımız var. Herkes bizi eleştirilebilir ama kimse CHP'liler kul hakkı yiyor diyemez.

Arazisini bağışlayan Güleç ailesine ne kadar teşekkür etsek azdır. Binlerce çocuk onları anarak diplomalarını alacak. Aileyi yürekten kutluyorum. Bu aslında okul MEB'in görevi. Eksiklikleri biliyoruz. 

"KREŞ YAPACAKSINIZ DEDİM"
Belediye başkanlarımıza şunu da söyledim. Kreş yapacaksınız dedim. Kadını kent kültürü ile tanıştırmış oluruz. Sadece bu kadar bu. Engelliler merkezi var. Temelini atıyoruz. Bütün belediyelerimiz yapıyor. Engelliler de bizim çocukarımız. Engelli merkezlerine büyük önem veriyoruz.

"ANLATAMIYORUM BAŞKANLARIMIZA..."

Belediye başkanımızın kusuru var. Anlatayım. "Sanane 1 milyon metrekarelik alan park yapacağım" diyor Ver müteahhide! Kabahatli var di mi? Belediye başkanlarımıza anlatamıyorum. İlla park yapacağız diyorlar. İstanbul'da ağaç mı yeşillik mi kaldı? Bu görev de bize düşüyor. Bildiğimiz İstanbul kalmadı. Vatandaşlarımız belediyelerimizin ağırlıklı olduğu yerlere gidiyor.

"BU TOPLUMSAL UZLAŞMA BOZULMAMALI"
TBMM ve Yenikapı'daki konuşmamda uzlaşmaya dikkat çektim. Madem darbeyle karşılaştık çocuklarımız darbe girişimiyle karşılaşmasın diye oturup konuşalım demiştim. Adliyeye, camiye, kışlaya siyaset girmesin demiştim. Söylemeye devam edeceğim. Bu uzlaşmayı zorlayacağım. Bu toplumsal uzlaşma bozulmamalı. Ama darbe ile mücadele edilirken yeni mağdurlar yaratmamalıyız.

ONLARA DA SAHİP ÇIKIYORUM
Ben muzlmun hakkını korumak zorundayım. Mağdurlara sahip çıkmak zorundayım. Çünkü insanı seviyorum. Siyasetçi bir kişiyi suçlu ilan edemez. Bunu yapacak olan hakimdir. Ben hakim, savcı değilim. Ya beraat ederse... Erler linç edildi. O erlerin ailelerine de sahip çıkıyorum. Erin ne günahı var. Onu linç edenler de yargılanmalı. 1 milyonun üstünde mağdur var. Hükümeti uyarıyorum. Darbeciyi yakala.. "ABD'den FETÖ gelsin" diyorlar. Gelsin. Suçsuzum diyor. Suçsuzsan Türkiye'de yargının önüne çıkarsın.

"DEVASA OSMANLI NİYE TÜEFK YAPAMIYOR?"
Gazi Mustafa Kemal, 'kendi kitabını okuduğunda anlasın' diye, Elmalılı Hamdi Yazır'a Kuran'ı mealini yazdırıyor. Okuduğunu anlasın, ibadet ederken neleri söylediğini anlasın' diye. Yapıyor muydu bunu Osmanlı? Yapmıyordu. Dumlupınar'a gittim. Dumlupınar Savaşı dolayısıyla bir müze kurmuşlar, müzede silahlar var. O savaşta kullanılan silahların bir kısmı Almanlara, bir kısmı Amerikalılara, bir kısmı da Ruslara ait. Osmanlı'nın tek bir tüfeği bile yok çünkü tüfek yapamıyor. Devasa Osmanlı niye tüfek yapamıyor? Çünkü bilimi dışladı, aklı dışladı Osmanlı. yapamıyor. Oysa bilim 21. Yüzyılın sihirli anahtarıdır artık. Bilime önem vereceğiz, çocuklarımız öğrenecekler bunuç

"NE PAHASINI OLURSA OLSUN BU ÜLKEYE HUZURU GETİRECEĞİZ"

Allah'ın verdiği bu cennet gibi ülkeyi bu siyasiler cehenneme çeviriyorlar. Olur mu Allah aşkına? Her türlü imkanımız var. Denizimiz güzel, güneşimiz güzel, ayımızı yıldızımız güzel. Her şeyimiz var. Her şeyimiz var da niye mutlu değiliz? Niye huzur içinde yaşayamıyoruz? Bunu yapacağız. Ne pahasını olursa olsun bu ülkeye huzuru getireceğiz.

4 YILDA BİTİRECEĞİM
Bizim barışa, birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Kucaklaşmaya ve öteki dili kullanmamaya ihtiyacımız var. Terörle mücadele.. 35 yıldır bitmiyor. CHP iktidarında 4 yılda bitireceğim. Altını kalın kalın çiziyorum. Ülkenin birliği ve bütünlüğü içinde terör belasından bu ülkeyi kurtaracağım.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×