CHP liderinin duvarına astığı mektuplar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “duvarıma astım” dediği Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay imzalı mektuplar ortaya çıktı.  


Halk TV’den Can Coşkun’un haberine göre; CHP liderinin gönderdiği destek mesajlarına teşekkür mahiyetinde yazılan mektuplarda Aslı Erdoğan’ın, “Annem sizinle SSK’da çalışmış, sizden hep hayranlıkla bahsederdi” notunu düştüğü, Necmiye Alpay’ın “Önümüzdeki zor zamanda hepimize başarılar” ifadelerini kullandığı görüldü.

“Bizler için yazdığınız cümleler onur ve cesaret vericiydi” cümlelerini kullanan Erdoğan’ın, “Bunun bir cadı yakma ayini olduğunu, bizler üzerinden bütün demokratlara ve muhaliflere gözdağı verildiğini düşünüyorum” ifadelerine yer verdiği de görüldü.

Halk TV’de Sol Şerit programında Cüneyt Akman’ın konuğu olan Aslı Erdoğan’ın arkadaşı edebiyatçı Ayşegül Tözeren’in canlı yayında da okuduğu mektuplarda dayanışma ve teşekkür vurgusu dikkat çekti. 

NE OLMUŞTU?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kapatılan Özgür Gündem gazetesiyle ilgili devam eden soruşturma kapsamında Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan dilbilimci Necmiye Alpay ve yazar Aslı Erdoğan’a mektup yazmış, gelen cevap mektuplarını da çerçeveleterek makamındaki duvara astığını açıklamıştı. 

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun “duvarıma astım” dediği mektuplar…
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×