CHP’den Ankara’da büyük yürüyüş 'Türkiye'yi birilerinin heveslerine mahkum ettirmeyeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi , 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Ankara'da düzenlediği ‘Büyük Yürüyüş' ile kutladı. Saat 18.00’den itibaren Sıhhiye ve Kızılay’da toplanmaya başlayan CHP’liler Anıtkabir’e doğru yürüdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da 30 Ağustos Zafer bayramı nedeniyle partisince Kızılay'dan Anıtkabir'e düzenlenen "30 Ağustos Zafer Bayramı Büyük Yürüyüşü"ne katıldı.

Vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen “30 Ağustos Zafer Bayramı Büyük Yürüyüşü”ne birçok CHP’li milletvekili, parti yöneticisi ve STK temsilcisi katıldı.

Yoğun güvenlik önlemleri altında başlayan etkinliğe katılan vatandaşlar Tandoğan Meydanı’na geldiğinde, CHP lideri Kılıçdaroğlu parti otobüsünün üzerinden bir konuşma yaptı.

 

CHP LİDERİ: ASLA MAHKUM ETTİRMEYİZ
Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada, "Mustafa Kemal'in askeri olarak tam bağımsızlık, bağımsız yargı, herkesin yüzünün güldüğü … bir Türkiye istiyoruz. Cumhuriyeti tam demokrasi ile taçlandırmak bizim namus görevimizdir. Ve bunu yapacağız. Ne dikta, ne darbe yaşasın tam demokrasi diyeceğiz. Mustafa Kemal'in değimi ile 'Egemenlik kayıtsız şartız milletindir.' Cumhuriyet kanla, gözyaşı ile kuruldu. Cumhuriyeti beraber kurduk, beraber yaşatacağız. Birilerinin heveslerine asla ve asla Türkiye'yi mahkum ettirmeyeceğiz. Bunun mücadelesini yapacağız" ifadelerini kullandı.

"BUGÜN ANLAŞILDI Kİ DİN VE VİCDAN ÖZGÜRLÜĞÜNÜN GÜVENCESİ LAİKLİKTİR"
"Türkiye Laiktir, Laik kalacak" diye slogan atılması üzerine Klıçdaroğlu, "Daha düne kadar Laikliki dinsizlik olarak tanımlıyorlardı. Suçluyorlardı. Ama bugün anlaşıldı ki din ve vicdan özgürlüğünün güvencesi Laikliktir. Cumhuriyet'in kurucu değerlerinden olan Laikliki daha da güçlendireceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın" diye konuştu.

"SONUNA KADAR, SAPINA KADAR DEVRİMCİ RUHUNU YAŞATACAĞIZ"
Kılıçdaroğlu, "Buradan hep birlikte Anıtkabir'e Atatürk'ün huzuruna gideceğiz. Söz vereceğiz, 'Senin devrimlerinin ve ilkelerinin bekçisi olacağız. Bunun için hiç bir şekilde, koşulda ödün vermeyeceğiz' diye. Sonuna kadar, sapına kadar devrimci ruhunu yaşatacağız" dedi.Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×