CHP’li Özgür Özel: ‘Kararsızlar ‘hayır’ demeye başladılar’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Salihli ilçesinde Zafer Keskiner Tiyatro Salonu’nda düzenlenen ‘Anayasa değişikliği ve referandum süreci’ konulu panele katıldı.

16 Nisan’da yapılacak halk oylamasına ilişkin kararsız oylarının ‘Hayır’ oyuna doğru kaydığını iddia ederek, kararsızları ‘Hayır’ oyuna ikna etmekte vatandaşlara büyük rol düştüğünü söyledi.  Özel, referandumun ilk gündeme geldiğindeki kararsız oylarının yüzde 16-17 seviyesinde olduğunu ifade ederek, şu an ‘Hayır’ oyunun yüzde 46, ‘Evet’ oyunun ise yüzde 42 oranında olduğunu belirtti.

Özel, şöyle devam etti: “Kararsızlar, lehimize doğru kaymaya devam ediyor. Demek ki biz anlattıkça kararsız oyları ‘Hayır’a doğru kayıyor. Ancak anketler artık gösteriyor ki Kemal Bey’in benim veya başka birisinin ikna edeceği bir kararsız kalmadı. Onları ancak ve ancak siz ikna edebilirsiniz. Bizler, sizlerin sahiciliğine, yüreğinizdeki vatan sevgisine güveniyoruz. İnandığı şeyi savunanın karşısında kimsenin durmayacağına inanıyoruz. Bu ülkenin kaderini sizler değiştireceksiniz. O gün, Seyit Onbaşı o bombayı sırtına koyup o tabyanın üzerine çıkarken bir ulusun kaderini değiştirdiğini bilmiyordu. Salihli’de ‘hayır’ oyu önde çıkar diye bir şey yok. Ortada bir sandık var o sandık Türkiye sandığı. Seçim gecesi belki sonuçlar şu şekilde gelecek. 25 milyon evet, 25 milyon 1 hayır oyu. O bir oy var ya, belki senin okul bahçesinde son anda ikna ettiğin hayır oyu. Bir oy bu ülkenin geleceğini değiştirebilir, bu ülkenin rejimini kurtarabilir. Bugünden itibaren referanduma kadar hayır için, kararsızları ikna etmek için çalışan her biriniz, bu memleket için belki birer Seyit Onbaşı’sınız.”


 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×