Cumhurbaşkanlığı yeminine ihanet eden birine başkanlık yetkisi vermek, Türkiye’yi uçuruma sürüklemektir.
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter üzerinden başkanlık konusunda açıklamalarda bulundu.

“Başkanlık kapısı 15 Temmuz gecesi açılmıştır’ demek, o gece Cumhuriyeti koruma uğruna canından olan tüm vatandaşlarımıza ihanettir” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Sen insanları demokrasi elden gidiyor diye sokaklara çağırmadın mı? Hangi demokraside tek adamlık vardır? Şehitlerimize yazıktır, günahtır. Çözüm diye PKK, hizmet diye FETÖ ile iş tutan AKP’nin derdi, ne sorun çözmek ne de halka hizmettir. Tek dertleri bir kişinin istikbalidir. Tarafsızlık ilkesine uymayıp, Cumhurbaşkanlığı yeminine ihanet eden birine başkanlık yetkisi vermek, Türkiye’yi uçuruma sürüklemektir.”

  1. Tarafsızlık ilkesine uymayıp, Cumhurbaşkanlığı yeminine ihanet eden birine başkanlık yetkisi vermek, Türkiye'yi uçuruma sürüklemektir!

  2. Çözüm diye PKK, hizmet diye FETÖ ile iş tutan AKP’nin derdi, ne sorun çözmek ne de halka hizmettir. Tek dertleri bir kişinin istikbalidir!

  3. Sen insanları demokrasi elden gidiyor diye sokaklara çağırmadın mı? Hangi demokraside tek adamlık vardır? Şehitlerimize yazıktır, günahtır!

  4. “Başkanlık kapısı 15 Temmuz gecesi açılmıştır” demek, o gece Cumhuriyet’i koruma uğruna canından olan tüm vatandaşlarımıza ihanettir!

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×