HAZİRAN'ın Kartal mitingine CHP de katılıyor
 CHP İstanbul İl örgütü, Birleşik Haziran Hareketi'nin bu Pazar (20 Kasım) günü saat 14.00'de "Teslim olmayacağız" sloganı ile düzenleyeceği Kartal mitingine katılma ve sorumluluk üstlenmeye kararı aldı. CHP İl Başkanlığı, ilçe örgütleri ve gençlik kollarının il örgütünün öncülüğünde mitinge katılacağını açıkladı.

Daha önce de çok sayıda CHP'li milletvekili ve CHP Parti Meclisi üyesi Kartal Mitingine destek verdiğini ve katılacağını açıklamıştı. Kartal Mitingi'ne Halkevleri, Türk Tabipler Birliği, Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği, DİSK, KESK de katılacağını açıkladı. Mitinge katılacaklar arasında çeşitli sosyalist grup ve dergi çevreleri bulunuyor.

Birleşik Haziran Hareketi, çeşitli sosyalist gurup ve partilerin, aydın ve sanatçıların, CHP'lilerle birlikle oluşturduğu siyasal bir platform. Haziran Hareketi'nin Türkiye Yürütme Kurulu'nda CHP'li milletvekilleri ve Parti Meclisi üyeleri de görev alıyor.

Haziran Hareketi, CHP ile sosyalist solun buluştuğu bir yapılanma olarak dikkat çekiyor. Haziran Hareketi'nin bu özelliği alanındaki tek örnek olmasıyla da önem kazanıyor.

Kartal Mitingi'ne HDP İstanbul il örgütü de destek veriyor.
Kaynak : abcgazetesi.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×