Kadıköy'de CHP'li gençlere polis müdahalesi
CHP Kadıköy Gençlik Örgütü, AKP'liler tarafından meclise sunulan önergeye tepki vermek için akşam saatlerinde Kadıköy Bahariye Caddesi'nde basın açıklaması gerçekleştirdi.

CHP'li gençler, AKP'li vekillerin hazırlamış olduğu, cinsel istismar suçlarını kapsayan skandal önergeyi protesto ettiler.
CHP Kadıköy Gençlik Örgütü Başkanı Pınar Uzun'un gerçekleştirdiği basın açıklamasının ardından CHP'li gençlere polis tarafından müdahale edildi.

CHP'li Uzun "Korkumuz yok, işte meydan! CHP Kadıköy Gençlik Örgütü olarak, cinsel istismarı meşrulaştırmaya çalışan alçaklara, haysiyetsizlere ve onların kolluk kuvvetlerine karşı bildiri dağıtımımızı gerçekleştirdik. 
15 genç, #TecavüzMeşrulaştırılamaz konulu el bildirisi dağıttığı için gözaltına alınmak istedi. 2 otobüs çevik kuvvet ve toma ile gelenlere ne devlet yönetimini teslim ederiz ne de çocukların geleceğini! 
Tüm müdahalelere ve dağıtımı engelleme çabalarına rağmen 500 bildirimizin tümünü dağıttık. Biz, faşizme ve kuyrukçularına yıllarca teslim olmadık; bundan sonra da teslim olmayız. Mücadeleye devam!

CHP'li Uzun'un gerçekleştirdiği basın açıklaması şöyle: 
''Cinsel saldırı ve istismarın önlenmesi için çalışmalar yaptığını söyleyen AKP iktidarı hepimizi utanca boğan, korkunç bir tasarıya imza attı. Tasarı da 16 Kasım 2016 tarihine kadar 'cebir, şiddet, hile veya iradeyi etkileyen, başka bir neden olmaksızın işlenmiş olan' cinsel istismar suçundan bahsedilmekte olup, mağdur ile failin evlenmesi sonucu, gerçekleştiği takdirde cezanın ertelenmesi veya hükmün açıklanmasının geri bırakılması yönünde karar verileceği belirtiliyor.

Çocukların cinsel istismarını veçocuk yaşta evliliği yasalaştıran, çocukları tecavüzcülerine teslim eden, bu düzenlemeye karşı bizler direneceğiz! AKP iktidarı önce, çocuklara yönelen cinsel istismar suçunu kaldırmak istedi. Şimdiyse 'mağdur ile failin evlendirilmesi' için özel kanun çıkartıyor. Hükümet, görevi teslim aldığı günden bu yana çocukların eğitimi için tek bir çalışma dahi yapmamışken, çocukların evliliğini nasıl meşru zemine çekeriz sorusuna yanıt aradı ve OHAL'i bu konuda da fırsata çevirmek istedi.

Okul sırasında 'özgürlük' yazması gereken çocuklar, evlerinde tecavüzcülerine hizmet etmesinler diye verdiğimiz mücadeleyi sürdüreceğiz. Bizler, siyasi görüş, inanç, ya da parti farkı gözetmeksizin tüm Türkiye'yi çocuklarımız için , geleceğimiz için ses vermeye, Türkiye'yi bu utanç yasasından kurtarmak için gösterdiğimiz direnişe omuz vermeye çağırıyoruz. Bu utanca sessiz kalma! Bu tasarıya sen de dur de! Cumhuriyet Halk Partisi Örgütleri olarak 22 Kasım Salı günü TBMM önündeyiz.''
Çağdaşses 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×