Kemal Kılıçdaroğlu: Cemaatçiler hakkında gereğini yaparız

Türkiye Sanat Çalıştayı’na katılmak üzere İzmir’e giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TRT Haber’de canlı yayınlanan "Anadolu Soruyor" programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.- "Meydanlarda CHP’si, MHP’si, AKP’si bütün partilerin bir araya gelmesi halkı çok mutlu etti ve halkın tümü bunu alkışlıyor. Biz de bundan çok memnunuz. Çünkü siyaset kavga değil, kardeşlik sanatıdır. Elbette görüşlerimiz farklıdır. Ama bir arada pekala yaşayabiliriz"
- "Bizim bir istihbarat örgütümüz yok. Kim hangi cemaattendir bilme şansımız yok. Eğer devlet, hükümet bize "şu cemaattendir, şu gerekçelerle" derse gereğini yaparız"
- "Meclisin bombalandığı geceye bakalım. 4 partinin de milletvekilleri vardı orada. Onlar da oradaydı ve darbeye, FETÖ terör örgütüne karşılar. Ertesi gün 4 partinin genel başkanları olarak çıktık meclis kürsüsünde konuşma yaptık. Onlar da konuşma yaptılar. 4 parti demokrasi bildirisi yayınladık. Hepimizin imzaları vardı. Grubu olan partiyi dışlarsanız ona oy veren 6 milyon insanı dışlarsınız"
- "Bize önceden, daha sonra konuşmalar bittikten sonra lider sahneye alınacak diye hatırlatılsaydı, söylenseydi biz giderdik, niye gitmeyelim. Oraya çıkıp bir konuşma yaptığımıza göre bir sebebi yok ki"
- "Eğer siyaset girmezse camiye, kışlaya ve adliyeye siyasetçi olarak biz görevimizi yapmış oluruz"
- "Sayın Başbakanın eşi ve çocuklarıyla ilgili de bizim halkın deyimiyle "bel altı vuruşlara" karşıyım. Bunlar doğru değil. Eleştirmelik yönü varsa, siyasetle ilişkili bir alana giriyorsa, bizim eleştiri alanımıza girer. Siyasetle ilişkili bir alana girmiyorsa bizim ilgi alanımıza girmez"
- "İdam cezası, biraz sokağın gazını almak için ifade edilen bir deyimdir, hükümetin de böyle bir teklif getirmeye zaten niyeti yoktur"
- "Türkiye, Batı ittifakından kopar mı? Sanmıyorum. Türkiye uygar dünyanın çok önemli bir parçasıdır"
- "Gazetecileri hapse atmak da doğru değil. Gazeteci teröre bulaşırsa, yakalarsınız cezasını verirsiniz. Köşe yazısı yazmış, bu yazılarda suç unsuru var mı, yok. ’Biz bunu hapse atacağız’, bu doğru değil"

"ŞU CEMAATTENDİR DERLERSE, GEREĞİNİ YAPARIZ"

"Bizim bir istihbarat örgütümüz yok" diyen CHP lideri, "Devlet bize, hükümet bize şu cemaattendir derse gereğini yaparız ama ortada bize ulaşan biri yok." ifadelerini kullandı.

"TAMAMI GERÇEKTEN CEMAAT ÜYESİ Mİ?"

Kılıçdaroğlu sözlerinin devamında "Eski milletvekili arkadaşımızın kızını çıkarmışlardı, söyledik ilgisi yoktur diye düzelttiler. Binlerce kişi kamudan çıkarıldı, bunların tamamı gerçekten cemaat üyesi mi?" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×