Kılıçdaroğlu : 'Başkanlık ülkeyi bölme projesidir'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Başkanlık sistemi, Türkiye’yi bölünmekten kurtarma değil tam aksine ülkeyi bölme projesidir. Ülkemizi bölmelerine izin vermeyeceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından başkanlık konusunda açıklamalarda bulundu. 

CHP lideri, “Başkanlık sistemi nedir diye hala bilmeyenler varsa, yaşadığımız bu hukuksuz, baskıcı, adaletten yoksun düzene baksın. Başkanlık işte budur. Türkiye, ‘başkanlık olmazsa bu ülke bölünür’ diye halkı korkutarak başkanlığı dayatan bir zihniyet tarafından yönetilmeyi hak etmiyor. Başkanlık sistemi, Türkiye’yi bölünmekten kurtarma değil tam aksine ülkeyi bölme projesidir. Ülkemizi bölmelerine izin vermeyeceğiz” dedi.

  1. Başkanlık sistemi Türkiye'yi bölünmekten kurtarma değil, tam aksine ülkeyi bölme projesidir. Ülkemizi bölmelerine izin vermeyeceğiz!

  2. Türkiye, "başkanlık olmazsa bu ülke bölünür" diye halkı korkutarak başkanlığı dayatan bir zihniyet tarafından yönetilmeyi hak etmiyor.

  3. Başkanlık sistemi nedir diye hala bilmeyenler varsa, yaşadığımız bu hukuksuz, baskıcı, adaletten yoksun düzene baksın. Başkanlık işte budur!

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×