Kılıçdaroğlu: Bu anayasaya evet oyu kullanan Türkiye’ye ihanet eder
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 45 dev yatırımının “Toplu Açılış Ve Temel Atma Töreni”nde katıldı.

Kılıçdaroğlu, konuşmasın yapmak için sahneye çıktğı sırada salonda "Türkiye lakiktir laik kalacak" sloganları yükseldi.

CHP lideri de "Elbette Türkiye laiktir laik kalacak. Gazi'nin "özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir" dediği gibi kalacaktır. Bu sözlerin sonuna kadar arkasında olacağız. Çünkü biz Atatürk'ün partisiyiz" karşılığını verdi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının satırbaşları şöyle:

ONLAR HAVLU ATTILAR
Yerel yönetimleri CHP'liler bilmez derlerdi. Bu ülkede metronun temelini atan parti CHP'dir. Ankara ve İstanbul'da belediyeler metroları yapamayıp, havlu atttılar.

YÖNETEMİYORLAR
Seçimlerde söyledik Asgari ücret nert 1500 olacak dedik. Yapamazsınız dediler sonra kopya çektiler. Tekirdağ'da asgari ücret net 2000 lira. Bütün belediyelerimizde asgari ücret net 1500 liradır. Verdiğimiz sözü tuttuk. Onlar tutmadılar. Çünkü Türkiye'yi yönetemiyorlar. Yönetme kapasitelerini kaybettiler.

CEPLERİNİ DOLDURDULAR BATAKLIĞA SAPLADILAR
Türkiye bugün terör batağı içinde. 2002'yi düşünün. Yakalandı, İmralı'ya hapsedilmişti. Terör bitmişti. 15 yılda terör batağı içindeyiz. Bu ülkede yaşıyorsak soracağız. 15 yılda ne oldu da Türkiye'de terör batağına saplandı. Ve bu ülkeyi kim yönetiyor. Ceplerini doldurdular Türkiye'yi terör bataklığına saladılar.

Eskiden PKK terörü vardı. Şimdi IŞİD, Nusra ve FETÖ terörü çıktı. Kim bunu yaptı?

ERDOĞAN'A TESLİMİYET YANITI
Grup toplantısında "Türkiye teröre teslim edildi" dedim. Cevap verdiler, ne demek bu diye. Bir daha söyülüyorum. Sağır sultan da Saray'daki sultan da kendini kral addeden de duysun. Türkyie 15 yılda teröre teslim edildi.

FETÖ'yle menzil arkadaşlağı yapan kimlerdi.. MİT, polisi yargıya, bütün kurumlara bunları yerleştiren kimlerdi? Türkiye'de paralel devletin kurulmasının alt yapısını oluşturan kimlerdir. Sözüm söz bunların hesabını soracağız. PKK'ya övgüler düzenler kimlerdi? Bilmiyor muyuz? Mahkemeler, vergi dairesi kurarken sessiz kalanlar kimlerdi? Türkiyeyi teröre teslim edenler bunlar. IŞİD'e Nusra'ya silah desteği yapanlar kimlerdi? Biz bunları unuttuk mu sanıyorlar. Unutturmayacağız.

SORUMLU YOK

Soruyoruz. Terörden dolayı bir yılda 1000'den fazla insan hayatını kaybetti, Şehitlerimiz var. Sorumlusu kim? Şehirlerin göbeğinde onlarca yüzlerce insanımız hayatını kaybediyor sorumlu yok. Nasıl oluyor bu? CHP'ye oy vermeyen vatandaşlarıma sesleniyorum.. Elini vicdanına koy! Sen sor vicdanına bunun sorumlusu kim?

HEPSİ BİZİM ŞEHİDİMİZ

Ve daha acısı. Şehitlerimiz arasında ayrım yaptılar. 15 Temmuz şehitleri ayrı diğer şehitler ayrı. Rakam rakam madde madde önlerine koydum. Binali Yıldırma'a söylüyorum. Ayrım olmaz, hepsi bu ülkenin şehitleridir. 15 Temmuz'u, 25 Temmuz'u olmaz. Hepsi bizim şehidimizdir.

AÇIKLAMA YAPIN: ASKERLERİMİZE NE OLDU?
Fırat Kalkanı operrasyonunda bazı askerlerimizin yakıldığı iddiaları var. Hükümetten açıklama istiyoruz dedik. Araştırıyoruz dediler. 15 gün geçti. Cevap yok. Hükümet nereede? Yok. Devletin yetkililerine sesleniyorum. Görüntüler doğru mu? Açıklama yapın.

ÖNCE KENDİ ÇOCUĞUNUZU GÖNDERİN
El Bab'dan sonra bilmem nereye gireceğiz diyorlar. Sakın askerlerimizi oraya göndemeyin. Kayseri saldırısından sonra polislere "inşallah sizler de şehit olun" diyenler önce sen kendi çocuklarını oraya göndereceksin.

Kendi çocuklarını göndermiyorsun sonra şehitlere kelle deme cüretini gösteriyorsun. Bunları unutturmayacağız.

PAZARTESİ'DEN İTİBAREN...
Pazartesi Anayasa teklifinin TBMM Genel kurulunda görüşmeleri başlıyor. Pazartesi'den itibaren CHP'nin demokrasiyi korumak için, laikliği savunmak için verdiğimiz mücadeleye tanık olacaksınız. Ülkemiz bayrağımız, çocuklarımız, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları için bunu yapacağız.  Bir bedel ödenecekse o bedeli önce CHP milletvekilleri ödeyecektir."  

SİZ MİLLETİ APTAL MI SANIYORSUNUZ
Bütün yetkileri bir kişiye vermek istiyorlar. Ey CHP sen neden buna destek vermedin diyorlar. Bu proje bu anayasa değişikliği Türkiye Cumhuriyeti tarihine ihanettir. Bu anayasa değişikliği parlamento geleneğine ihanettir. Bir vesayetten kurtarıyorsun, daha ağır bir vesayetin içine koyuyorsun. Pazartesiden itibaren parlamentoyu izleyin. Başkanlık gelirse her şey düzelir diyorlar, iki yılda ne düzeldi. Terör mü azaldı, TL değer mi kazandı, hayır. İşsizlik mi azaldı, hayır. Her darbe sonrası darbeciler hukuk değişikliği yaparak kendi geleceklerini güvence altına alırlar. Cumhurbaşkanının tarafsız olması lazım. Anayasa değişikliğiyle hem parti başkanı, hem cumhurbaşkanı olacak. Seçimde mücadele edeceğiz, seçimde tarafsızlığa dair yemin edecek. Siz bu milleti aptal mı sanıyorsunuz?

EVET DİYENLER İHANET İÇİNDEDİR
TBMM'yi feshetme yetkisi veriliyor. Milli iradeyi tanımıyorum diyor. İlk anayasa görüşülürken bu yetki Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e de verilmek istendi. Ona verilmeyen yetki beyefendiye verilecek. Bu sorun tek başına CHP'nin sorunu değildir. Buna evet diyenler Türkiye Cumhuriyeti'ne ve tarihine ihanet ediyorlar, nokta.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×