Kılıçdaroğlu, "Bülent Tezcan'a saldırı planlı amaç ülkede karışıklık çıkarmak'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Aydın'da silahlı saldırıda yaralanan genel başkan yardımcısı Bülent Tezcan'ı hastanede ziyaret etti.
Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde basına kapalı gerçekleşen ziyarette Kılıçdaroğlu, Tezcan'ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Kılıçdaroğlu, hastanedeki diğer hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.
Daha sonra Aydın Valiliğine geçen Kılıçdaroğlu, Tezcan'ın sağlık durumuyla ilgili, "İyi gördük, bir kaç güne taburcu olacak" dedi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu daha sonra açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, Bülent Tezcan'ın bir süre koltuk değneği ile gezmek zorunda kalacağı bilgisini paylaştı.
Kılıçdaroğlu'ndan Bülent Tezcan'a ziyaret

Aydın'ın birlikte yaşama kültürünü içselleştirmiş, örnek bir kent olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Kadın Büyükşehir Belediye Başkanımız var ve 'topuklu efe' olarak adlandırılıyor. Böyle bir saldırının efeler kentinde gerçekleşmesi beni çok üzdü. Efeleri biz büyük Kurtuluş Savaşımızın nişanı olarak görüyoruz. Dolayısıyla Aydın'ın böyle bir özelliği var" dedi.

Saldırıyı yapanların kısa süre içinde yargının önüne çıkarılmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, Aydın Valisi ve Cumhuriyet Başsavcısını  ziyaret ettiğini belirtti, saldırganın kısa sürede yakalanması nedeniyle polise teşekkür etti.
Kılıçdaroğlu, Bülent Tezcan'ı ziyaret etti: 'Saldırı planlı'
'Önceden hazırlanmış planlı bir saldırı'
Daha sonra saldırıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
"Bizdeki izlenim Bülent Beye karşı planlı bir saldırının önceden hazırlandığıdır. Orada önceden yer ayırtıyorlar, geliyorlar ve özellikle Bülent Beyin ve arkadaşlarının oturduğu masanın hemen arkasında oturuyorlar, rezervasyon talep ediyorlar. Dolayısıyla bu planlı saldırının arkasındakilerin ortaya çıkarılması bizim için çok önemlidir. Cumhuriyet Halk Partisi'ne karşı planlı bir saldırının yapılması bizi üzüyor. Daha önce bir şehit cenazesinde önümüze kurşun atılmıştı. Bu olay, o olayın bir benzeridir, bir başka versiyonudur."

'Ülkeyi karıştırmak için yapılan provokasyon, beklentileri boş çıkaracağız'
Daha sonra CHP'lilere seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, "Ne yaparlarsa yapsınlar bildiğimiz doğru yoldan şaşmayacağız, provokasyonlara teslim olmayacağız, onların beklentilerini boşa çıkarmak her CHP'linin görevidir. Bu bağlamda hareket edeceğiz. Biz ülkemizi seviyoruz, bu ülkede hepimiz barış içinde kardeşçe yaşamak istiyoruz. Bu tür provokasyonlar ülkenin karışması, bölünmesi için yapılan provokasyonlardır. Her vatandaşımın da bu konuda son derece dikkatli olması gerekir" diye konuştu.
Kılıçdaroğlu'ndan Bülent Tezcan'a ziyaret
"KELEPÇELER DEVLETİN NİŞANI OLMAZ"
Kelepçeler devletin nişanı olmaz. Kelepçe takılmışsa suçlu olduğunu gösterir. Kendisinin de suç dosyası kabarık. Ülkücü kardeşlerimize yönelik olarak, evet böyle bir iddia geldi.
Türkiye’deki bütün ülkücü kardeşlerime seslenmek isterim. Bütün ülkücülerin en az bizim kadar vatansever olduğunu biliyorum.

ÜLKÜCÜ OLAMAZ, ANCAK ÜLKÜCÜLERİ KARALAR
Biz nasıl devletin geleceği için endişe taşıyorsak onlar da aynı kaygıyı taşıyor.
Böyle bir insan ülkücü olamaz. Ancak ülkücüleri karalar.


Kılıçdaroğlu'ndan Bülent Tezcan'a ziyaret

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×