Kılıçdaroğlu: CHP'yi kimse teslim alamaz!
CHP MYK, AKP ile MHP arasındaki anayasa görüşmelerini değerlendirdi. Toplantıda CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa tartışması yapacak bir ortamın olmadığını söyledi.

CNN Türk'ün aktardığına göre, Kılıçdaroğlu ekibine "bu ortamda anayasa tartışmaları doğru olmaz. Doğru bir tartışma ortamı yok. Türkiye'nin bekası ve geleceği için herkesi bu konuda çaba göstermeye çağırıyoruz" dedi.

Bazı MYK üyelerinin ise "Bugün iktidarın peşine takılan milliyetçileri anlamak mümkün değil. Bu iktidar daha dün PKK ile iş tutup CHP'yi barışı istememekle suçlayanlardır. Gittiğimiz illerde ülkü ocakları üyeleri, MHP'li kadın ve gençler partilerini sevmelerine karşın referandumda 'hayır' oyu kullanacaklarını anlatıyor" dediği öğrenildi.

Toplantıda, Enis Berberoğlu gibi bazı CHP'li milletvekillerinin yargılanmasıyla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, "Milletvekillerime güveniyorum. CHP'yi kimse teslim alamaz. CHP milletvekillerini de kimse teslim alamaz. Korkmadan, yılmadan Cumhuriyet'in temel felsefesine sahip çıkacağız" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×