Kılıçdaroğlu: Hükümet ülkeyi terör örgütlerine teslim etti
Hükümete terör konusunda ağır eleştiriler yönelten Kılıçdaroğlu, "Örnek mi istiyorsunuz? PKK terör örgütüyle masaya oturan kim? CHP mi oturdu?" ifadesini kullandı.
Kılıçdaroğlu, PKK'nın bir dönem şehir içinde kamyonla kalaşnikof dağıttığını, hükümetin, güvenlik güçlerinin müdahalesini engellediğini savundu.
Kılıçdaroğlu, partisinin İl Başkanları Toplantısı'nda, atmosferi gittikçe ağırlaşan bir Türkiye'de zor bir görev üstlendiklerini söyledi.
İl başkanlarının şu anda demokrasiye katkı yapan en önemli aktörler olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Bugünkü atmosfer gelecek kaygılarımızı artırıyor. O açıdan sizlerin illerinizde yaptığınız görevler çok önemli. Tarihi bir görev yaptığınızı unutmayın. Siyasetin görevi toplumu mutlu etmektir, huzurlu bir toplum inşa etmektir, ahlaki temeller üzerinde Türkiye'yi yükseltmektir siyasetin görevi. Ama bugün geldiğimiz tabloda böyle bir tabloyla karşı karşıya değiliz." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

"Neredeyse terör olaylarının olmadığı il kalmadı. İzmir dün tek yürek halinde şehit polisi Elazığ'a uğurladı. O şehidimiz artık Türkiye'nin gakkoşudur. Kahraman diye tanımladık onu. Olaya zamanında müdahale etti. Canı pahasına terör eylemini engelledi. Bir başka vatandaşımız daha hayatını kaybetti. İki şehidimize de Allahtan rahmet diyoruz. Hep birlikte teröre karşı çıkmamız lazım.

TÜRKİYE TERÖRE TESLİM EDİLDİ
Teröre karşı durmak hepimizin namus, vatan, insanlık borcudur. Teröre karşı çıkmak hepimizin görevi. Bizim özel bir hesabımız yok. Hep birlikte farklı düşüncelerde olsak bile biraraya gelip konuşabilelim. Terörele mücadelede birinci aktör hükümettir. Terörle mücadeleyi onlar yapacak. Her terör eyleminden sonra şunu söyledik, sıkıştığınız bir alan var mı? Destek verelim yeter ki terörü sonlandırın, ama terörle mücadele akılla birikimle yapılır. Terörle mücadele geçmişteki hatalardan ders alınarak yapılır. Türkiye teröre teslim edilmiştir. 15 yıllık iktidar ülkeyi terör örgütlerine teslim etmiştir.


290 KERE GÜVENLİK GAÇLERİ PKK'YA MÜDAHALE ETMEK İSTEDİ
PKK'yla masaya oturan kimdi. Şehir içinde kalaşnikof dağıtılırken iktidar sakın müdahale etmeyin diyordu. 290 kere güvenlik güçleri PKK'ya müdahale etmek istiyor, İktidar izin vermiyor. Ben teröre teslim edildi derken bunu söylüyorum. Devletin en önemli yerlerine FETÖ'cüleri kim yerleştirdi. Yargıtay'a Danıştay'a kim yerleştirdi. CHP mi yerleştirdi? Türkiye'yi teröre teslim etmek oluyor bu. FETÖ'cü emniyetçilerin tayinini biz mi yaptık? Yapacaksın bir de suyun üstüne çıkacaksın.
Kılıçdaroğlu: Bir terör örgütüyle ideolojik akrabalık kurarsanız başınıza bunlar gelirPKK, EL NUSRA, IŞİD, FETÖ KANDIRDI

El Nusra'ya sahip çıktınız, silah gönderdiniz. Bir devletin Cumhurbaşkanı Nusra'ya terör örgütü değildir diyorsa, Türkiye teröre teslim edilmiş demektir IŞİD militanları Irak'a Suriye'ye nasıl geçtiler. Türkiye üzerinden bu hükümet kapıları açtı, tedavi ettiler, tekrara Suriye'ye gönderdiler. Eğer bir iktidar Türkiye'yi teröre teslim ettiyse, yatacak yeri yoktur. PKK, El Nusra, IŞİD, FETÖ kandırdı, siz çocuk musunuz? Şimi Dünya'ya savaş açmışlar.
HAVUZ MEDYASININ PKK'DAN HİÇBİR FARKI YOK
Bunları her yerde anlatın. Biliyorum havuz medyası saldırıcak. Havuz medyasının PKK'dan hiçbir farkı yoktur. Bakın PKK bana saldırıdı. Bunlar da saldırıyor. Bunlar aklını kiraya vermişler. Saldırmassanız namertsiniz.
AKP'NİN OYUNUNA GELME CHPSÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİNİN OLDUĞU TOPRAKLAR ŞİMDİ PYD'NİN ELİNDE

Çöken bir devletle karşı karşıyayız. Ben hükümet değilim, mahvettim Türkiye'yi üst akıl yönetiyor. Senin yönetemediğin ortada. Süleyman Şah türbesinin olduğu topraklar bizim topraklarımızdı. Kaçtılar. Şimdi PYD'nin eline geçti. Türbeyi kaçırdılar. Şimdi kahraman geçiniyorlar. Ne kahramanı ya. Kaçandan kahraman mı olur.
ASKERLERİN YAKILMA İDDİASI
Askerlerimizin yakılma iddiaları. Hükümete çağrı yaptım açıklayın diye. 15 gündür açıklayamadılar. 15 günden fazla zaman geçti, askerler yaşıyor mu, öldüler mi bilinmiyor. Hani sinek uçsa haberin oluyordu.
Kılıçdaroğlu'ndan Karlov sorusu: Polis, büyükelçiyi sırtından vurarak ne mesaj vermek istiyor?


BÜYÜKELÇİYİ VURAN POLİSİN FETÖ'CÜ OLDUĞUNU BİLİYORDUN NİYE GÖREVDE TUTTUN?

Başkanlık gelmezse Türkiye bölünür diyor. Ya 100 yıldır Türkiye bölünmedi de. 15 yıldır Türkiye'yi yöneteceksin ülkeyi kan gölüne çevireceksin. Büyükelçiyi Ankara'da polis vurdu. 15 dakika sonra FETÖ'cü dediler. Madem biliyordun, neden görevde tuttun
GAYRİMİLLİ BİR BAŞKANLIK
Başkanlık sistemi. Fiili durum var. Türkiye'ye başkanlık sistemini getirelim. Şimdi bunu anayasa değişikliğiyle gerçekleştirmek istiyorlar. Ya vatandaşın derdi ne, bunların derdi ne? Dolar bozdurun diye çağrı yapıyorlar millete? Kendi çocuklarına yapsana bu çağrıyı. Kendi yandaşlarına, havuz medyasına yapsana. Milletin açlıktan nefesi kokuyor. Bunların derdi başkanlık. Türk tipi diyorlar. Milli diyorlar. Bu gayrimilli bir başkanlıktır.
15 YILDA ÇIKARAMADIĞINIZ BİR KANUN VAR MI?
Getirdikleri anayasa değişikliğine bakın. Darbeciler getirdikleri anayasa değişikliğiyle kendi geleceklerini güvence altına alırlar. Bakın değerli arkadaşlar herkes şu soruyu kendisine sorsun. 15 yılda çıkaramadığınız bir kanun var mı? Çıkarıyorsun. O zaman niye başkanlık. Yaşam tarzı üzerinden siyaset yaptın. Vatandaş komşusunun kimliğini sorgulamaya başladı. Senin yüzünden.
CHP'nin '330' stratejisiMUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E BU YETKİ VERİLMEDİ

Cumhurbaşkanı hiçbir gerekçe göstermeden TBMM'yi feshedebilecek. Gerekçe soramayız. Mustafa Kemal Atatürk'e bu yetki verilmedi. Buna evet diyenler vatana ihanet ediyorlar derken bunu kastediyorum. Mustafa Kemal'e verilmeyen yetkiyi devleti soyan bir adama veriyorsunuz bunu.
Milli iradenin temnsil edildiği tek yer Meclis'tir. Siz hangi gerekçeyle TBMM'yi feshedeceksiniz. Bunların milli irade dedikleri kabul ettikleri Saray'ın iradesidir. Milli irade, iradenin Saray'dan alınıp halka verilmesidir.

Bunun adı demokrasi midir? Bunun adı ihanettir. Ben her vatandaşımın düşüncesine, inancına saygı duyarım. Bizi CHP yapan düşünce bu düşüncedir. Şimdi bu yok edilmek isteniyor. Devlet yapısını istediği gibi değiştirir. Bu anayasa kabul edilirse bir sabah kalkacaz Bilim ve Teknoloji Bakanlığı kaldırılmıştır. Bir kararnameyle bunu yapabilecekler. Sadece bunlar değil. Devlete atama yapılacak değil mi? Devlete atama yapmanın şartları vardır. İstediği kişiyi atayabilecekler.
Kılıçdaroğlu: Bu anayasaya evet oyu kullanan Türkiye’ye ihanet ederEVET OYU VERECEKLER ÇOCUKLARINI DÜŞÜNSÜN

Evet oyu kullanacaklara samimi bir uyarı yapmak isterim. Çocuklarınızı düşünün. Verdiği demokrasi mücadelesi yüzünden yaşamını yitirenleri düşünün. Hiç kimse milletin ona verdiği yetkiyi başkasına teslim edemez. Evet oyu verecekler. Çocuklarınızın geleceğini düşünün, Türkiye'yi düşünün. Hapisanelerde 150'yi aşkın gazetecinin olduğu bir ülkede demokrasiden söz edemezsiniz."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×