Kılıçdaroğlu'ndan bomba 18 ada iddiası
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlun, Ege denizinde Yunanistan'ın egemenliği açıkça kendilerine verilmemiş 18 adayı işgal ettiğini savunarak, "Bunların dilinde milliyetçilik düşmüyor. Burnumuzun dibinde 18 adayı kaybettik. Binali Yıldırım’a soruyorum. 18 adayı geri alacak mısın? Almayacak mısın? Milliyetçi misin değil misin?" dedi.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

"BİNALİ YILDIRIM BEY'E SORUYORUM, 18 ADAYI GERİ ALACAK MISIN?"
Ege'de egemenliği açıkça Yunanistan'a verilmemiş 18 ada olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, bu adalarla ilgili Başbakan Yıldırım'a seslenerek, şöyle konuştu: "18 adada Yunanistan bayrağı dalgalanıyor. Bize ait adalar. Horoz öttüğünde duyuyoruz. Yunanistan'ın bayrağı var. Yunanistan işgal etmiş vaziyette. Bunların dillerinden milliyetçilik düşmüyor. Lozan diyorlar, 'Topraklarımız azaldı'. Burnumuzun dibinde 18 adayı kaybettik. Şimdi Binali Yıldırım Bey'e soruyorum. 18 adayı geri alacak mısın, almayacak mısın? Milliyetçi misin, değil misin?"

"ÜLKEYİ PAZARLAYARAK, BAŞKA BİR ŞEY YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR"
Konuşmasında başkanlık sistemi tartışmalarına da atıfta bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Kıbrıs'ta şu anda KKTC toprakların yüzde 37'sine sahip. Yüzde 29.2'ye düşürmek istiyorlar. Kıbrıs'ı da satmak istiyorlar. Bu adalarda Yunanistan bayrağı var. 'Neden müdahale etmiyorsunuz, neden hakkımızı aramıyorsunuz?' diyoruz. 'Çok daha büyük, çok daha önemli bir işimiz var. Bizim bir reisimiz var. Ona bir koltuk bulmaya çalışıyoruz' diyorlar. Yani ülkeyi pazarlayarak, başka bir şey yapmaya çalışıyorlar" dedi. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×