Kılıçdaroğlu'ndan Karlov sorusu: Polis, büyükelçiyi sırtından vurarak ne mesaj vermek istiyor?
Milliyet gazesinden Serpil Çevikcan'a konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un 19 Aralık 2016'da polis Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
"Mesela şunun üzerinde durulmuyor. Bir polis, arkasına geçiyor ve büyükelçiyi sırtından vuruyor. Karşısına geçip de vurabilirdi ama sırtından vuruyor. Ne mesaj vermek istiyor?" diye soran Kılıçdaroğlu, "5 dakika içinde bunun FETÖ'cü olduğu ortaya konuldu ama okula girdiği tarihten, 15 Temmuz ve sonrasına kadar FETÖ'cü olduğuna dair kimse bir şey söylemedi, nasıl oluyor bu?" diye sordu.
'ÇAĞIRIRSIN BÜYÜKELÇİYİ KOYARSIN ÖNÜNE'
Bazı çevrelerde yapılan ‘üst akıl' yorumlarına değinen Kılıçdaroğlu, bu tabirden ABD'nin kastedildiğine işaret ederek, "Üst akıl ile kimi kastettikleri belli. Gazetelerinin manşetlerinden de anlıyoruz bunu. İyi de sen hükümetsin. Varsa elinde bilgin, belgen, çağırırsın büyükelçiyi koyarsın önüne. Dışişleri Bakanı'nı gönderirsin gider o ülkeye anlatır. ‘Şunlar, şunlar var' diye anlatır. ‘Türkiye'nin içişlerine müdahale ediliyor' diye her şeyi anlatırsın" dedi.
'TÜRKİYE'DE BUGÜN HER ÜLKENİN AJANLARININ CİRİT ATTIĞI, RAHATLIKLA EYLEM YAPTIĞINI BİLİYORUZ'

"Siz üst akıl olarak ABD'yi mi görüyorsunuz?" sorusuna ise Kılıçdaroğlu şu yanıtı verdi: "Üst aklın ABD olduğunu onlar söylüyorlar. Bizim bir istihbarat örgütümüz yok ama Türkiye'de bugün her ülkenin ajanlarının cirit attığı, rahatlıkla eylem yaptığını da biliyoruz."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×