Kılıçdaroğlu: Ne padişah, ne Führer, ne reis bizim özgürlüklerimizi sınırlayamaz
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ulus'taki Birinci Meclis'ten Anıtkabir'e gerçekleştirilen 'Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü'ne katıldı.CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüş öncesinde, Birinci Meclis'in önünde konuşan Kılıçdaroğlu, cumhuriyet ve özgürlük vurgusu yaparak, "Cumhuriyet, özgürlük demektir. Yani padişahın kulu değil, Führer'in kulu değil, reisin kulu değil; sadece ve sadece cumhuriyetin özgür bireyi olmaktır. Hani Nazım diyor ya 'Yok edin insanın insana kulluğunu, bu davet bizim' diyor. Evet; Cumhuriyet, insanın insana kulluğunu yok eden bir rejimin adıdır. O nedenle ne padişah ne Führer ne reis ne bir başka kişi, hiç kimse bizim özgürlüklerimizi sınırlayamaz" ifadelerini kullandı. 

“REİSİN KULU DEĞİL, SADECE VE SADECE CUMHURİYETİN ÖZGÜR BİREYİ OLMAKTIR”
Cumhuriyet ne demek. Bir; cumhuriyet özgürlük demektir. Yani padişahın kulu değil, Duçe’nin kulu değil, Führer’in kulu değil, reisin kulu değil, sadece ve sadece cumhuriyetin özgür bireyi olmaktır.

FÜHRER ÖRNEĞİNİ VERDİ
Cumhuriyet insanın insana kulluğunu yok eden bir rejimin adıdır. O nedenle ne padişah ne Führer ne reis ne bir başka kişi hiç kimse bizim özgürlüklerimizi sınırlayamaz.

29 Ekim yani cumhuriyet kadın erkek eşitliği demektir.

“TÜRKİYE’YE ASLA VE ASLA HİTLER ÖRNEĞİNİ YAŞATMAMALIYIZ”
Güçler ayrılığı olmadığı takdirde bir kişiye eğer bütün gücü yıkarsanız, bir kişi bütün yükü alırsa bir kişi bütün sorumluluğu alırsa bir kişi 'sadece benim söylediklerim doğrudur herkes ona uymak zorundadır' derse 1940’ların Almanya’sına gitmiş oluruz. Bir kişinin yetkisi sadece Almanya’yı sadece Avrupa’yı değil, bütün dünyayı kana boğmuştur. O bir kişinin adı Hitler’dir. Türkiye’ye asla ve asla Hitler örneğini yaşatmamalıyız. Yaşatmayacağız.

Tam demokrasiyi gerçekleştirmek için medya özgürlüğünü sağlamak zorundayız.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×