Kılıçdaroğlu: Teröre teslim olmayacağız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş'taki terör saldırısının meydana geldiği Şehitler Tepesi'ni ziyaret ederek karanfil bıraktı.

Kılıçdaroğlu buradaki açıklamasında, "Terör, kimden nereden gelirse gelsin teröre karşı durmak, lanetlemek hepimizin vicdani borcudur. Terör bir insanlık suçudur. İnsanlık suçuna karşı hepimizin ortak tavır takınması lazım. Polise sıkılan her kurşun millete sıkılmış demektir. Polise karşı her türlü terör eylemi millete yönelik terör eylemidir. Teröre teslim olmayacağız. Güvenlik güçlerimizin arkasında olacağız. Şunu çok iyi bilsinler polis arkadaşlarımız onurları ile görev yapıyor. Onların yeri bizlerin yüreklerimizdedir" dedi.

Kılıçdaroğlu açıklamasında, "Terör konusunda hepimizin, bütün siyasi partilerinin, meslek örgütlerinin, sivil toplum kuruluşlarının, sade vatandaşların duyarlılığını biliyorum. Terör, kimden, nereden gelirse gelsin teröre karşı durmak, lanetlemek hepimizin vicdani borcudur. Terör bir insanlık suçudur. İnsanlık suçuna karşı hepimizin ortak tavır takınması lazım. Polise sıkılan her kurşun millete sıkılmış demektir. Polise karşı her türlü terör eylemi millete yönelik terör eylemidir. Çünkü polis, bu milletin vicdanıdır.

Sokaklarda, caddelerde rahat gezelim, rahat uyuyalım diye bizi bekleyendir. Bizim güvenliğimizi koruyandır. O nedenle ona yönelmiş her şiddet millete yönelmiş şiddettir. Hepimiz, terör nereden, kimden gelirse gelsin dik, onurlu duracağız. Teröre, teslim olmayacağız. Güvenlik güçlerimizin arkasında olacağız. Onların morale, desteğe ihtiyacı var. O desteği sonuna kadar vereceğiz. Şehitlere Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabır diliyorum. Ne dersek diyelim ateş düştüğü yeri yakıyor. Şunu çok iyi bilsinler; polis arkadaşlarımız onurları ile görev yapıyor. Onların yeri bizlerin yüreklerimizdedir" diye konuştu.

Ziyarette CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canbolat, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar CHP İstanbul Milletvekilleri Selina Doğan ve Barış Yarkadaş, CHP PM Üyeleri Kadir Gökmen Öğüt ve Tuğba Ütebay da hazır bulundu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×