Kılıçdaroğlu : Türkiye siyasi kriz içindedir. Ülke yönetiminden sorumlu olan kişi Başbakandır, Cumhurbaşkanı değil...
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Adalya Elite Lara Otel’de düzenlenen Türkiye Otelciler Federasyonu Genel Kurulu’na katıldı.
Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada Adana'daki saldırı ve Fırat Kalkanı Harekatı'nda bugün 3 askerin şehit olduğu, 10 askerin de yaralandığı olay ilişkin açıklamalarda bulundu.
Suriye'deki saldırıyı işaret eden CHP lideri "Çok tehlikeli bir sürecin içine Türkiye’yi sürükleyebilir" dedi. Kılıçdaroğlu, bu konuda hükümeti sağduyulu davranmaya çağırdı.
Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satır başları şöyle:
ADANA SALDIRISI
Adana'da sabahleyin yaşanan terör olayı hepimizin sabah aldığı en kötü haber. Sayın Vali'yi aradım. Hepimizin üstünde uzlaşacağı konu terördür.
Sayın başkan konuşmasını yaparken, siyasette uzlaşmaya değindi. Belki de hepimizin üzerinde uzlaşacağı konulardan birisi terör. Kimden gelirse gelsin, nereden gelirse gelsin bütün siyasal partilerin, STK’ların terör konusunda ortak payda geliştirmeleri gerekiyor.
ISRARLA ŞU ÇAĞRIYI YAPTIK
Biz her terör olayından sonra şu çağrıyı ısrarla yaptık. “Terörü bitirmek için bizden ne istiyorsanız vermeye hazırız”
Defalarca söyledim bunu. Çünkü bu ülkenin insanı terörü evlatlarını vermekten bıktı. Ülkemizde huzur istiyoruz.
NE OLDU 3 TERÖR ÖRGÜTÜYLE...
Son 14 yıllık çerçeveye baktığımızda PKK terör örgütü vardı, şimdi iki terör örgütü daha önümüzde duruyor. Biri IŞİD birisi FETÖ terör örgütü denilen terör örgütü. Ne oldu da 14 yılda Türkiye’de üç terör örgütü oldu? Bunun üzerinde hepimizin düşünmemiz lazım. Kuşkusuz bizim düşüncelerimiz var ama... Bunun üzerinde hepimizin düşünmesi lazım.
FIRAT KALKANI: TÜRKİYE TEHLİKELİ BİR SÜRECİN İÇİNE SÜRÜKLENEBİLİR
İkinci önenli konu. Fırat Kalkanı'nda 3 askerimiz şehit oldu, 10 yaralımız var. Genelkurmay’ın yaptığı açıklama, Suriye hükümetine ait uçaklarla askerlerimizin vurulduğu şeklinde haber. Bu çok tehlikeli bir kapıya bizi getirebilir. Çok tehlikeli bir sürecin içine Türkiye’yi sürükleyebilir. Buradan hükümet yetkililerine sağ duyuyla davranmalarını tavsiye etmenin ötesinde bir şey söyleyemeyeceğim. 
Bölgemizde Türkiye temel bir denge unsuruydu. Sağduyu yapmanın çok önemli olduğuna inanıyorum.
ÖĞRETMENLER GÜNÜ
Bugün öğretmenler günü. Çok sorunları var. İşten atılan öğretmen. olmaz. Açığa alınan öğretmen. Olmaz. Sorunlarını dile getiren öğretmenleri öğrencilerden ayırmak doğru değil.
FATURAYI İŞVEREN VE İŞÇİ ÖDEYECEK
Yaşadığımız krize ekonmik kriz diyorlar. Dünyada bir kriz yok. Yaşanan siyasi krizdir ve ekonomiye maliyetidir. Bunun en ağır faturasını işveren, ikinci aşamada işçiler ödeyecektir. İşsiz kalacaklar.
CUMHURBAŞKANI DEĞİL BAŞBAKANDIR
Siyasi krizin çözülmesi lazım. Söyledim yine söylüyorum. Ülkenin yönetiminden sorumlu olan kişi Başbakandır, Cumhurbaşkanı değildir. Parlamentoya hesap veren kişi Başbakandır, Cumhurbaşkanı değildir. Ekonomik politikaları açıklayacak olan Başbakandır, Cumhurbaşkanı değil. Her olayda konuşacak olan Başbakandır, Cumhurbaşkanı değil. Türkiye siyasi kriz içindedir.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×