Kılıçdaroğlu’ndan flaş ‘Kocaoğlu’ açıklaması!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, internet medyası yöneticileriyle CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlerde yeniden aday olacağını duyuran CHP İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’yla ilgili ”Aziz Kocaoğlu başarılı bir belediye başkanlığı yaptı. Herhangi bir şaibeye asla bulaşmadı. Belediyeyi iyi yönetti, bütün devlet baskısına karşın” dediği öğrenildi.

Kocaoğlu’nun İzmir adayının açıklanmasında etkisinin olup olmadığı sorulan Kılıçdaroğlu’nun ”Hayır, İzmir’in Büyükşehir Belediye Başkanlığı hiç gündeme gelmedi. Bu görüşme ile ilgisi yok onun” dediği aktarıldı.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Önce şunu yaptık İzmir’de, bize ait olmayan belediyeler üzerinde çalıştık. Onun dün 4 tanesini açıkladık. Dolayısıyla çalışma biraz bize ait olmayan belediyeler üzerinde çalışmaktı. Bir gece önce o çalışıldı ve yapıldı. Geçen döneme baktığımızda bir gecikme yok. Büyük bir kısmı açıklandı. Daha erken açıklamak isterdik, siz de taktir edersiniz ki İYİ Parti ile bir görüşme var. Bu görüşmeler bizim açımızdan da İYİ Parti açısından bakıldığında doğal olarak bir gecikme ortamı yaratırıyor. Onlar da kendi tabanlarına biz de kendi tabanlarımıza soruyoruz. Zaman zaman ek anketler yapma ihtiyacı doğuyor. Bu çerçevede değerlendirmek lazım. Önümüzde 10-15 gün içerisinde bitireceğiz. Bir İstanbul, bir de İzmir kaldı. Diğer yerlerin tamamını 3 aşağı 5 yukarı belirledik. Mersin’de Adana’da bazı ilçe belediyeleri var onlarda önümüzdeki günlerde süratle sonuçlanacak. Büyükşehir belediye başkan adayını belirledikten sonra ilçe belediyelerini de belediye başkanının kazanacağı varsayımından yola çıkarak aday belirlenmesi gerekiyor.”

Soru: Aziz Bey sizinle görüşmenizde basına da yansıdı şimdi muhatabı da burada Tuncay Bey (Tuncay Özkan) ile Tunç Soyer’in adaylığına karşı çıktığı, aslında bunun için aday olduğu yansıdı kulislere. Aziz Bey’in böyle kişilere dönük bir rezervi oldu mu acaba?

Kılıçdaroğlu: Hayır kişilere dönük rezervi bana doğrudan aktarılmış değil. Böyle bir rezervi var mı onu bilmiyorum. İzmir’deki kendi yakın çevresiyle görüşmelerde böyle bir rezervi ifade edilmişse onu bilmiyorum. İzmir medyasını yakından izleme şansım olmadı. Özellikle internet medyasında çok değişik haberler çıkıyor. Asıl olan burada çıkacak olan kararlar.

”Kurultay tartışmaları geride kaldı”

Soru: Aziz Bey (Aziz Kocaoğlu) CNN Türk’te bir açıklaması oldu “CHP’nin siyaset üretecek mutfağı olmadığını” ifade etti. O konuda ne düşünüyorsunuz?

Kılıçdaroğlu: Kurultay süreciyle ilgili yapılan açıklamalardı. Onlar artık çok geride kaldı diye düşünüyorum.

Soru: Örgüte bir etkisi olmayacak mı?

Kılıçdaroğlu: Örgütün üzerinde Aziz Bey’in nasıl bir etkisi var onu bilmiyorum. Çünkü tek tek çağırıp ilçe başkanlarıyla, il başkanlarıyya Aziz Bey için ne düşünüyorsunuz? Diye de bir şey düşüncem olmadı, aklımın ucundan bile geçmedi. Sonuçta o büyükşehir belediye başkanıydı. Kurultayın toplanmasıyla ilgili olarak da düşünceleri vardı. Demokratik bir düşünce. Hiçbir zaman kişiye kurultayda neden imza verdin diye özel bir cezalandırma, önyargıyla yaklaşma gibi bir düşüncem olmadı. Onlar eskide kaldı. Onları bugüne taşımanın gereği yok.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163