Köse; Cumhuriyet Halk Partisi’nin pusulası Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.
Mustafa Kemal Atatürk: “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi diğeri Türkiye Cumhuriyetidir”


93 yıl önce, kan ve ateş cehenneminin ortasından bağımsızlık aşkı ve heyecanıyla Emperyalizme karşı görülmemiş bir mücadele veren bu ülkenin kurtuluşunu ve kuruluşunu gerçekleştiren, partimizin 93. yaşını onur ve mutlulukla kutluyoruz.


9 Eylül savaşların sonuncusudur…


9 Eylül emperyal güçlerin vatan toprağından çıkarılmasıdır…


Kurtuluş Savaşını örgütleyen ve yürüten "Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti"nin devamı olan CUMHURİYET HALK PARTİSİ'nin kuruluş yıldönümüdür.


Kurtuluşun ve kuruluşun yıldönümüdür...


Kutlu olsun…


Bu kutlu günü ve hiçbir etnik ya da dinsel ayrım olmadan, tek vücut halinde gözlerini bile kırpmadan ölüme koşanların destansı savaşının ardından kurulan Cumhuriyet’imizi, çağdaş ve laik bir düzen içinde sonsuza dek yaşatmak hepimizin birinci görevidir.


Ulusal bağımsızlığımızı ve bütünlüğümüzü sonsuza dek yaşatmanın sırrı, Cumhuriyet devrimlerinin ışığında, azimle ilerlemekten geçmektedir. İçinden geçtiğimiz süreçte tüm yaşamakta olduklarımız, tek doğru yolun bu olduğunu ortaya koymuştur.


Üzerimize çöken karanlık süreci umuda dönüştürecek olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin izidir.


Cumhuriyet Halk Partisi’nin pusulası da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.


Hep beraber el ele, kol kola Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda ilerleyeceğiz.


Ülkemizin yokluk yıllarında baştan sona yeniden yapılanmasına büyük katkılar sunan, parlamenter demokrasi, çok partili hayat ve kadına seçme ve seçilme hakkı gibi demokrasimizin her bir kilometre taşının mimarı olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugüne kadar ki bütün emektarlarını başta kurucumuz ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere saygı ve şükranla hatırlıyor ve ülkemizin her zamankinden daha çok CHP iktidarına ihtiyacı olduğunu bir kez daha yineliyoruz.


Bize 9 Eylüllerimizi, bağımsızlığımızı ve kuruluşun partisini armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile gözünü kırpmadan canını veren aziz şehitlerimize olan borcumuzu ödemek için, onların, yurdumuz üzerinde gözü olanlara verdiği dersi aklımızdan hiç çıkarmadan aynı inançla yolumuza devam edeceğiz…


93 yıldır ayakta olan partimizde dün emek vermiş, bugün emek veren ve gelecekte de emek verecek olan Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerimizi, mücadele ve yol arkadaşlarımı partimizin 93. kuruluş yıldönümünde sevgi ve saygı ile selamlıyorum.


Ulu Önder Atatürk’ün iki büyük eserim var dediği Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisinin sonsuza kadar yaşayacağı inancı ile sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


'Yapraklara dallara, yeşillere, allara, nice nice yıllara gülüm, nice nice yıllara.'


Fatma Köse
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×