Selin Sayek Böke'den yandaş medyaya 'PYD ve ÖSO' yanıtı
Habertürk TV'de yayınlanan Kübra Par'ın sunduğu Açık ve Net programına konuk olan CHP'li Selin Sayek Böke PYD ile ilgili değerlendirmesinin çarpıtıldığını belirterek "Benim PYD terör örgütü değildir diye bir ifadem yoktur. Mesele şudur: AKP sistematik olarak halkı aldatmakta, milli duygularıyla oynamaktadır. Bugün terör örgütü dediği PYD liderini Ankara'da ağırlayan, sınır ötesinde beraber operasyon yapan AKP'nin ta kendisidir." diye açıklama yaptı.

Böke'nin kişisel twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:
1) Benim PYD terör örgütü değildir diye bir ifadem yoktur. Mesele şudur: AKP sistematik olarak halkı aldatmakta, milli duygularıyla oynamaktadır. Bugün terör örgütü dediği PYD liderini Ankara'da ağırlayan, sınır ötesinde beraber operasyon yapan AKP'nin ta kendisidir.
2) Tekrar ediyorum: Bir örgütün terör örgütü olup olmadığını devletin istihbarat kaynakları, istihbari kurumlar ve uluslararası bilgi akışı ortaya koymalı ve yarattığı tehdidi milletin temsilcilerine, Meclis'e anlatmalıdır.
3) PYD'yi de anlatmalıdır, içinde onlarca Cihatçı örgüt olan ÖSO'yu da anlatmalıdır. Mehmetçiğimize kimleri yoldaş ettiğini, çocuklarımızın hangi örgütlerin çıkarı ve kimin menfaati için Suriye'ye sürüklendiğini de anlatmalıdır.
4) #gelecekiçin manifestomuzda da belirttiğimiz gibi, biz 3-5 troll'ü üstümüze salarak gerçekleri söylemekten alıkoyabildiğiniz, siyasetini belirleyebildiğiniz, yanınıza hizzalayabildiklerinizden değiliz. Mehmetçiğin hayatını ve barışı savunmaya devam edeceğiz.Direkt mesaj
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×