Bu Makale
3669 Tekil
Görüntülendi.
CHP İZMİR'DE DİZAYN KAVGASI
Cumhuriyet Halk Partisi’nin iç huzuru bir türlü sağlanamıyor.
CHP'lilerin bazıları aksiyon, macera, gerilim ve korku filmleri kategorisinde oskarlık performans sergilemekte dünya yıldızları ile yarışır hale geldi.
Gün geçmiyor ki CHP’de bir atraksiyon yaşanmasın!
Son atraksiyon İzmir İl Başkanı Alaatin Yüksel'in istifası ve sonrası gelişmeler.
Ehvenişer bir şekilde bir araya gelen insanların oluşturdukları yönetimler, bir süre sonra çatlak testi gibi su kaçırmaya başlıyor ve bakıyorsunuz ki testide su kalmamış.
Şu an İzmir'de Partiyi kendi şirketleri gibi gören, “kontrolü” elden bırakmak istemeyen politik aktörlerin büyük kısmı da partiyi ayak oyunları üzerinden dizayn etmeye çalışırken çatlak testiye dolan su gibi akıp gidiyorlar.
CHP ideolojik, politik duruşunu netleştirmeden, İzmir'de yeni bir kongreye gidemez, gitmemelidir.
Belediye başkanları, çıkarcılar ve Fetöcüler partiyi “dizayn etme” sevdasından vazgeçmediği müddetçe yapılacak kongre yarar değil zarar getirir.
Siyaset bir kazanç kapısı olarak görüldükçe, Tribünlerde padişahım çok yaşacılar oldukça her taraftan yağlar fışkırır, yerler vıcık vıcık olur..
Kim daha fazla yağ boşaltırsa, desteklediği taraf seçimi kazandığında o daha fazla rant elde eder.
Onun için menfaat, İcazet ve biat kültürü son bulmadan kongre olmamalıdır!
CHP ideolojik, politik duruşunu netleştirmeden, içindeki fetöcülerden temizlenmeden yapılacak kongre kongre değil, birilerinin paylaşım savaşı olur.
Aynı orta oyunu devam ettikçe Asuman Hapçı'yı  indirip yerine başka birini koymak, parti içinde  hiç bir etki ve değişiklik de yaratmaz.
Partinin sorunu isimler değil, anlayıştır.
Yeni olan ne var?
Asuman Hapçı gitsin diyenlerin ne gibi demokratik söylemleri var?
Hiç.
Hiçbir şeyleri yeni değil.
Kafa eski kafa.
Dışlayıcı, zorlayıcı, dayatmacı.
Bunların askerleri de bu etkili ve yetkili makam sahiplerinin etrafında konuşlanıp kendi menfaatleri doğrultusunda koskoca bir partinin gerilmesine bile aldırış etmeden kongre, kongre, kongre diyorlar. 
Tek hedef menfaat! 
Aslında Türkiye ve CHP ne çekiyorsa bu tiplerin, bu siyaset tüccarlarının, mikserlerin bu tür işgüzarlıklarından ve şaklabanlıklarından çekiyor.
Basın daha doğrusu bazı köşe yazarları, fetocular da pervasızca  parti içini kaşımaya, efendilerinin dizayn çalışmalarına hizmette kusur etmemeye çalışıyorlar.
Birileri de yine yanlış yolu seçerek, geçmişteki örneklerden hiç bir ders almadıklarını göstererek basına verdikleri demeçleri sosyal medyada paylaşarak parti içini kaşımaya devam ediyorlar.
Üstelik bu süreçte hassas olmaları, her basın kuruluşuna konuşmamaları gerektiğini bilmeden...
Ya da...
Lütfen gözlerinizi açınız.
"İzninizle ben kafamı bi kuma gömeyim, birazdan görüşürüz..." modundan çıkın.
Cemaatlere, meczuplara, gladyonun taşeronlarına göz kapamayın.
Diğer taraftan,
CHP İzmir Örgütünü, kendilerinden menkul zannedenler  “Parti tabanının isteği” diyerek, her ortamda kendilerinden başkasını gözleri görmeyenler, partililerin bu kısır çekişmelerden bıktıklarını ve yorulduklarını dilerim anlamışlardır…
Bir uyarı yaparak yazıyı bitirelim.
CHP dikkatli olmazsa dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da olmakla karşı karşıya. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×