Bu Makale
196 Tekil
Görüntülendi.
ÇİĞLİ’DE BÜYÜK YARIŞ…
ÇİĞLİ’DE BÜYÜK YARIŞ…

Yerel yönetim seçiminde İzmir merkezde en yoğun çekişmenin yaşanacağı ilçelerden bir tanesi Çiğli olacak. Çiğli’de geçtiğimiz dönemlerde de seçimler kıyasıya yarışlar

ile sürdü. Akşam seçildiği açıklanan adayın, sabaha karşı son sandık sayımlarıyla değiştiği yıllar da oldu. 

31 Mart 2019 tarihli seçimlerde de benzeri durum yaşanacak gibi görünüyor…

AKP ve MHP ile kurulan Cumhur İttifakı, Çiğli’de geçmiş dönemlerde de siyasette aktif, Çiğli’de yetişmiş bir aday gösterdi. Dr. Okan Korkmaz, uzun yıllardır ilçede siyaset yapıyor.. Çevresi ve etkisi oldukça fazla olan bir kişi…

CHP ve İyi Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı ise Utku Gümrükçü aday gösterildi.  Utku Gümrükçü, 18 yaşından bu yana CHP saflarında siyaset yapan bir kişi Gümrükçü. 

Çiğli’li bir ailenin çocuğu ve CHP Çiğli’de İlçe Başkanlığı dahil birçok görevlerde bulunmuş bir kişi.

Çiğli’de Okan Korkmaz ile Utku Gümrükçü yarışında kıran kırana bir mücadele olacağı belli..

Çiğli’de  Balkan göçmenlerinden oluşan eski nüfusunun yanı sıra Anadolu’nun tüm kentlerinden gelenlerin de yaşadığı bir gerçek..

İlçenin eski yerleşim yerlerine, sonradan ilave olan Egekent, Evka 2 gibi mahalleler ilçenin yapısını değiştirdi. Ancak son yıllarda Mavişehir yönünde gerçekleşen yoğun yapılaşma ile yaşam şekli daha da farklı olanlar katıldı. 

Tüm bu karmaşa içinde tüm gruplara ulaşıp derdini anlatan başkanlık koltuğuna oturacaktır..

Utku Gümrükçü’nün siyasetçi kıvraklığı ile birbirinden tamamen ayrı bu gruplara daha kolay ulaşacağı ve ipi göğüsleyeceği ihtimali yüksektir.

Seçimlere 2 ay kaldı, hem partilerin, hem de adayların kampanyalarını yakından takip ederek gelişmelerde yine birlikte olacağız..

Siyaset dolu günlere hazır olalım…
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×