‘3.Bitlis Günleri’ Karşıyaka’da başlıyor!

‘3.Bitlis Günleri’ Karşıyaka’da başlıyor!  

Bitlis Valiliği öncülüğünde Ege Bölgesi Bitlisliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Ege bölgesinde bulunan Bitlis İlçeleri Derneklerinin iş birliği ile gerçekleşecek olan ‘3.Bitlis Günleri’ 25 – 28 Ekim tarihleri arasında Karşıyaka Bostanlı Pazar yerinde gerçekleşecek.

‘3.Bitlis Günleri’ 25 Ekim Saat: 10.30’da Karşıyaka Bostanlı Pazar yerinde başlıyor.

BİTLİS MUTFAĞINI VE KÜLTÜRÜNÜ DÖRT GÜN BOYUNCA İZMİRDE YAŞATACAĞIZ

Ege Bölgesi Bitlisliler Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı ve Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Karayılanoğlu 25 – 28 Ekim tarihleri arasında Karşıyaka Bostanlı Pazar yerinde gerçekleşecek ‘3.Bitlis Günleri’ ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

‘Öncelikle, Bitlis Valimiz Oktay Çağatay’a, İzmir Valimiz Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve Karşıyaka Belediye Başkanımız Dr.Cemil Tugay’a İzmir’de böyle bir etkinlik düzenlenmesine öncülük ettikleri ve biz Bitlisliler Derneğini işin içine kattıkları için teşekkür ediyorum.

Dernek olarak bizlerde üzerimize düşenleri yapıyoruz. Düzenlenen bu etkinliği çok önemsiyoruz çünkü Bitlisli esnafımız 25 – 28 Ekim günlerinde Bostanlıda stantlar açarak, Elsanlarımızı, Bitlis’e özgü, Kalın, Bal, Ceviz, Üzüm ve birçok değişik tadın yanı sıra mutfak kültürünün İzmir’de geniş kitlelerce tanınmasını sağlayacaklar.

Mutfak kültürümüzün yanı sıra yerel sanatçılarımızın söyleyeceği Bitlis türkülerini İzmir de yaşatacaklar. Yine Bitlis yöresine ait halk oyunlarımızı da folklorcularımız tanıtarak Bitlisi, dört gün süresince İzmir’de yaşatacaklar.

Karşıyakalıları, İzmirlileri, Ege Bölgesinde yaşayan Bitlislileri ve Bitlis sevdalılarını 25 – 28 Ekim tarihlerinde Bostanlı Pazar yerine bekliyoruz.’ Dedi 


 

 

Haber: Doğan Prepol

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163