Atilla Baysak Düzce Akçakoca Müftüsüne tepki gösterdi

Düzce Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu geçen hafta Cuma namazındaki vaazında; “Selanik Göçmenlerinin %90’ının Sabetayist olduğunu, aslında Müslüman olmadığını ve ses çıkarmadan pusuda bekleyen Yahudiler olduğunu” iddia etti.

 

Balkan Türkleri Evlad-ı Fatihan’dır. Yurtseverlikleri ve dinlerine bağlılıklarını sorgulamak kimsenin haddine değildir.

Bu müftünün asıl niyeti Selanik doğumlu olan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saldırmaktır.

Bu sorumsuz ve saygısız zat, vaazında sadece Selanik Göçmenlerine değil coğrafyadaki bütün Balkan Göçmenlerine hakaret etme cüretini göstermiştir.

 

Bizlerin, Yahudi vatandaşlarımızı ve bu dine mensup insanları incitmek gibi bir kastımız olamaz. Bu art niyetli zatın niyetinin kötü ve başka olduğu bellidir, bunu özellikle vurgulamak isteriz.

 

Bizleri üzen ve inciten bu müftünün asıl amacının Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e hakaret etmek olmasıdır. Bu hastalıklı bakış açısından yorulduk artık.

 

Bu kişiye Kurtuluş Savaşı’nda neler yaşandığı, Cumhuriyetin nasıl kazanıldığı, Balkan Göçmenlerinin bu mücadeledeki etkinliği konusunda eğitim verilmelidir.

 

Cumhuriyet Savcılarımızdan beklediğimiz bu saygısız ve kötü niyetli kişi hakkında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret, halkın bir kesimini aşağılama ve hakaretten derhal dava açmalarıdır.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın soruşturma açması yeterli değildir, bu zatın görevine derhal son vermesi ve bunun gibi meczupların kamunun hiçbir kesiminde kesinlikle görev verilmemesi en büyük dileğimizdir.

 

    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163