Balkan Birliği ve Balkan Birliği Vakfı'ndan destek çağrısı

İşte o açıklama;

 

Başta İzmir olmak üzere Ege Bölgesindeki Balkan ve  Ege kökenli vatandaşlarımızın genel yapısında  Demokratik ,Paylaşımcı,Seküler ,Modern  Yaşamı benimseyen bir duruşu vardır.Özgürlük ve kardeşlik, barış ekseninde batıdan Fransız İhtilali sonrası esen rüzgar sayesinde  bize Uluslararası  alanda Çağdaş,Üniter bir ülke bütünlüğü ve Devlet yapısı kazandırmıştır,Bu bütünlük Demokratik,Laik bir toplum yapısını ortaya çıkarmıştır. Görünüşte Balkan ve Ege insanı naif, uzlaşmacı tepki vermeyen bir yapı gösterir ancak; bu genel bir  tavır değildir Bu demokratik bir tavırdır bu özelliklerin siyaseten yanlış anlaşılması insanımızın Temsilde başta olmak üzere iş olanaklarının elde edilmesinde ve toplumda müreffeh bir seviyeye ulaşılmasının aleyhinde gibi bir özellik olarak değerlendirilmektedir.

 

İçinde bulunduğumuz ortamda bu durum  Balkan,Ege ve  İzmir kökenli vatandaşlarımız öncelikli  olmak üzere Türkiye genelindeki  nüfus sayı ve yapısı içerisinde yaygın orana  sahip insanımız,topluluğumuz aleyhinde gelişmektedir. yurdumuzun çeşitli yerlerinden bölgemize göçen  insanlarımızın bizim adımıza etkinliklerde bulunmaları ve inisiyatif kullanmaları   bu grupların  yıllardır burada bulunan  kentin esas yapısını oluşturan insanlardan fazla temsil noktasında bulunmaları yetki almaları,çeşitli noktalara getirilmeleri,öne çıkmaları, çıkarılmaları ile yönetilme yerine yönetme ve karar verici  etkin pozisyonuna gelme noktasına dönüşmüştür.bu da  camiamız insanları açısından genel bir dışlanma politikasını ortaya çıkarmıştır.

 

Bu durum kesinlikle  kabul edilemez. 2 ana sorunumuz vardır birincisi Temsilde Adalet ikincisi de iş olanaklarıdır ,sözünü ettiğimiz konularda gerekli adımların atılması  ana beklentilerimizdir. bunların yanı sıra  siyaseten  belirli görevlere talip olma sürecinde demokratikmiş görüntüsü altında ;çeşitli etkileşimlerle  taliplerin belirlenmesi  yöntemi yerine daha demokratik biçimde tüm dünyada objektif şekilde uygulanan  kitle temsil yöntemleriyle belirlenmesi daha  uygun olacaktır.Onun için  bu konuda yeni yöntemler demokratik seçim kuralları  ve kriterleri belirlenmelidir.

 

Şimdi olduğu gibi insanlar arasında Kora kor,haksız,eşit olmayan şartlarda  bir mücadele Temel hak ve özgürlüklere  evrensel insan haklarına uymaz.Deneyim sahibi bilgi ve eğitim düzeyi yüksek bireylerin sayısının  çoğunlukta olduğu,demokrasiyi iyi özümsemiş bir arada yaşama kültürünün ön planda olduğu hemşehricilik ve  bölgeciliğin ön planda olmadığı bir yapıda insanlar demokratik düşüncelerini ortaya koyar  ve bu eğilimlerinin paralelinde  ülkemize hizmette kusur etmezler .Bu nedenle bizimde içinde bulunduğumuz insan kitlesi yönetimsel anlamda hizmete taliptirler bunu gerçekleştirebilecek niteliğe de sahiptirler.

 

İzmirliler ,Egeliler,Balkanlılar sorunlarını kendileri çözebilecek güçtedirler. İzmir ve Ege gibi nüfusun %50’sini Türkiye nüfusunun %100’ün % 40’ını meydana getiren insanlarımız başarılıdırlar,çalışkandırlar bölge insanlarına güvenmek,onlara imkan sunmak,yaratmak,fırsat vermek onlarla  ne olursa olsun  herşeyi paylaşmak gerekir başarısını,çabasını,emeğini görmek onları ödüllendirmek gerekir.

 

Bu nedenle gerektiğinde Tüm siyasi görüşlere sahip  olan insanların bir araya gelerek ülke birlik ve bütünlüğünün sağlanması,diğer ülkeler gibi gelişmesinin,refah seviyesinin  arttırılması ,yaşam koşullarının iyileştirilmesi  ve benzer konularda demokratik inisiyatif kullanabilirler. başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin temel ilkeleri ve tanımlamaları doğrultusunda milletimizin ve devletimizin bekası için her zaman hazır olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Sağlıcakla kalın.

 

 Balkan Birliği Ve Balkan Birliği Vakfı 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163